Ekonomi:
Twitter Para Kazanma Yolları Neler. Artık Sizde Sosyal Medyadan Para Kazanabileceksiniz
Dünya 'nın en popüler sosyal ağlarından birisi olan twitter günümüzde Türkiye 'de çok yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Sizinde bu site ile aranız çok iyi ise iyi miktarlarda para kazanabilmeniz mümkün. Sadece doğru hamleler yapmalı ve ne yapacağınızı bilmelisiniz.

Bizde sizler için twitter para kazanma yöntemlerini detaylı bir şekilde araştırdık ve karşınıza çıkartıyoruz.

Araştırmamızı yaptığımızda bir sitenin yazmış olduğu detaylı makaleyi çok beğendik ve huzurlarınıza getiriyoruz.

Makale başlıklara bölünerek yazılmış ilk olarak bu başlıkları karşınıza getirelim.


Twitter nasıl para kazanılır ?

Site twitter üzerinden 4 seçenek ile nasıl para kazanacağınızı aşağıdaki başlıklar ile anlatmış durumda.
  1. Tweet atarak para kazanma
  2. Retweet yaparak para kazanma
  3. Twitter hesabı satışı yaparak para kazanma
  4. Toplu takipçi, retweet ve fav yaptırarak para kazanma
Başlıklar yukarıda gördüğünüz gibi yazılarak hemen altlarına ise nasıl yapacağınızı yazmışlar. Bizde emeklerine saygı olsun diyerekten site üzerinden yöntemleri okumanız için banner ekliyoruz.

Twitter Para Kazanma Yolları

Hemen yukarıda ki bannere tıklayıp siteye giderek makaleyi okuyabilir ve hemen twitterdan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook Para Kazanma Yöntemleri

Facebook üzerinden çok sayıda yöntem ile para kazanabiliyorsunuz bunları maddeler halinde sizlere aşağıda vereceğiz ilk olarak şunu belirtmek istiyoruz ki facebook ticaretlerinin büyük bir çoğunluğu webmaster forumları üzerinden gerçekleşmektedir.

Vereceğimiz örnekleri ise üyesi olduğumuz r10.net webmaster forumundan aktarıyoruz. Eğer sizde üye olmayı başarabilirseniz facebook üzerinden güvenilir bir şekilde ticaretinizi yapabilirsiniz.

1.) Facebook Sayfa Satışı Yaparak Para Kazanma

Facebook sayfaları internet sitesi olanlar için bulunmaz bir nimettir. İnternet sitesi olanlar aktif facebook sayfalarında reklamlar yapmak için veya gündem oluşturmak için aktif sayfaların sahibi olmak isterler.

Bu nedenden ötürü facebook sayfalarının satışına talip olurlar. Bir spor haberleri sitesi olan kişi spor ile alakalı sayfalar almak ister. Magazin sitesi olan magazin, karikatür sitesi olanlar karikatür ve caps her alanda her konuda sayfanın belirli bir alıcısı mutlaka internette bulunmaktadır.

Hatta çoğu zaman genel içerikli sayfalar bile çok büyük ilgi görebilir. Peki sayfa fiyatları hangi kriterlere göre belirleniyor ?
  • Sayfanın beğenilerinin organik bir şekilde olması.
  • Sayfaya atılan paylaşımların beğeniliyor ve yorumlanıyor olması.
  • Sayfada bulunan üye sayısı ve sayfaya atılan paylaşımların kaç kişiye eriştiği.
Gibi kriterler ile facebook sayfanıza değer biçilmektedir. Sayfanızın değeri için sayfa satışı yapan kişilerin belirlediği fiyatları inceleyiniz ve sayfanıza ona göre bir fiyat katınız.

Facebook Sayfa Satışı Yaparak Para Kazanmak

Yukarıda örnek olarak son açılan ve güncellenen konulardan bazıları vardır. Kategoriye girip konuları incelemek için http://www.r10.net/facebook-sayfa-satisi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

2.) Facebook Sayfanıza Reklam Alarak Para Kazanmak

En etkili ve sürekli olanı budur. Eğer bir üst maddede belirtiğimiz gibi bir sayfanız var ise sayfanızın gücüne göre 1 saatlik, 1 günlük, 1 haftalık veya 1 aylık reklam anlaşmaları yapabilirsiniz.

İnternet sitesi olanlar facebook sayfanıza paylaşım yapmanız karşılığı size ücret ödeyebilirler.


Facebook Sayfanıza Reklam Alarak Para Kazanmak

Yukarıda örnek konu başlıklarını görebiliyorsunuz. Eğer facebook sayfanız var ve reklam almak istiyorsanız http://www.r10.net/facebook-reklam-alimi-amp-satimi/ bağlantıyı ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

3.) Facebook Profili Satışı Yaparak Para Kazanmak

Genellikle kadın profilleri olur ve fake bir şekilde kasılırlar. Bu profilleri takip eden hayran kitlesi bulunmalıdır. Çok fazla rağbet görmese de bu tür ticaretleri de görmüşlüğümüz vardır.

Sizlere bu yöntemi tavsiye etmiyoruz çünkü bu ticaret biraz sıkıntılı olabilmektedir. Eğer gerçek anlamda facebook üzerinden para kazanmak istiyorsanız sayfa ticareti ile uğraşmanızı tavsiye ederiz.

Sormak istediğiniz şeyler olur ise aşağıdan yorum yaparak sorduğunuz taktirde aynı şekilde yorum yaparak yanıtlayacağız ve böylece aynı soruyu sormak isteyen kişiler de faydalanmış olacaktır.Makale Yazarak İnternetten Para Kazanma


Eğer imla kurallarına hakimseniz ve ilgi duyduğunuz herhangi bir alan var ise internet üzerinden makale yazıp satarak para kazanabilirsiniz. İnternet üzerinde çok sayıda site ve sektör bildiğiniz üzere mevcut. Teknoloji haberleri yayınlayan bir web sitesi teknoloji makaleleri satın alabiliyor.

Sağlık sektöründe olan bir kişi sağlık makaleleri alabiliyor. Bu sektör o kadar geniş bir alan ki editörlük yapan emekli öğretmenlere rastlayabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey imla kurallarına dikkat etmeniz ve kendinizi en iyi şekilde ifade edebildiğiniz bir konu seçmeniz. Yazacağınız makaleler kalitesine göre fiyatlardan satılmaktadır. En düşük taban fiyat ise genellikle 100 kelimesi 1 TL olarak bilinmektedir.

Eğer bu işi yapan bir firma ile anlaşırsanız fiyat biraz düşebilir lakin makalelerinizi pazarlama derdiniz olmayacaktır.

Yazdığınız Makaleleri Satabileceğiniz Siteler

Yazdığınız özgün makaleleri satabileceğiniz sitelerden sizlere örnekler verelim. Vereceğimiz örneklere bakarak türevlerini bulabilirsiniz. Bizim verdiğimiz siteler bu alanda bilinmiş lider sitelerdir.

1-) R10.NET : Türkiye 'nin en kaliteli ve en büyük webmaster forumudur. Bu sitede bizim gibi site sahipleri bulunmaktadır. Sitenin
http://www.r10.net/makale-alimi-amp-satisi-makale-yazarlari/ bu sayfasına girerek makale satış ve alış piyasasını  inceleyebilirsiniz.

Göreceğiniz üzere 3 adet alt kategori bulunmaktadır. Dilerseniz sizlere bunlarıda anlatalım.

a.) Makale Siparişleri : Bu kategoride makale satın almak isteyenler istedikleri özellikleri yazarak konu açarlar ve işe talip olanlar fiyat teklifi sunarlar veya şartlar uygun ise işe talip olurlar. İlgili kategoride son güncellenen konulardan bir kısmının ekran görüntüsünü sizler için aldık.


Makale Siparişleri

b.) Hazır Makale Satışları : Bu kategoride hazırlamış olduğunuz ve bilgisayarınızda kaydettiğiniz makaleleri satışa sunabilirsiniz. Kategoride açılan konulardan bir kısmının ekran görüntüsü aşağıdadır.

Hazır Makale Satışları

c.) Farklı Dillerde Makale Yazımı veya Satışı : Bu kategoride ise bildiğiniz diğer dilleri değerlendirebilirsiniz. Emekli ingilizce öğretmeni iseniz ingilizce makaleler yazarak bu kategoride satabilirsiniz veya ingilizce makale isteyenlerin siparişlerini alabilirsiniz. İyi derecede başka bir dil biliyorsanız bu kategoride satabilirsiniz.

R10.NET bu alan ve webmasterlar ile ilgili diğer tüm alanlarda en kaliteli ve elit sitedir lakin bu siteye üye olmak hiç kolay değildir. Eğer bu siteye üye olabilirseniz başka hiç bir siteye üye olmanıza gerek yoktur.

2-) WMaraci.COM : R10.NET kadar büyük bir platform olmasada kaliteli bir webmaster forumudur. Burada da rahatlıkla yazdığınız makaleleri http://wmaraci.com/forum/makale-isleri.html kategorisinde satışa sunabilirsiniz.

R10.NET ile karşılaştırıracak olursak bu siteye çok daha kolay bir şekilde üye olabilirsiniz. Ayrıca verdiğimiz iki örnekteki sitelerde editörlük hizmetleride bulunmaktadır. Örnek verecek olursak bizim gibi haber sitesi sahipleri sitelerine her gün düzenli bir şekilde haber girecek editörler aramaktadır.

Biz size balık tutmak için gerekli bilgileri verdik. Nasıl daha büyük balık avlayacağınızı verdiğimiz örnekler üzerinden araştırmalar yaparak öğrenebilirsiniz.

Youtube 'dan Nasıl Para Kazanılır ?

Youtube geçtiğimiz senelerde para kazanma sistemini aktif etti. Bu sistemde kullanıcıların eklediği telif hakkı olmayan videolardan izlenme sayısına bağlı oran ile para kazanma sistemidir.

Bunun için Google Adsense sistemine başvuru yapmanız ve onay almanız gerekiyor.  Bunu nasıl yapacağınıza dair çok sayıda videoyu sizler ile paylaşacağız.

Mantık şu şekilde işliyor. Eğer video telif haklarına tabi ise yani daha önceden birisi youtube 'a yüklemiş ise video düzenleme programları ile videonun başına ve sonuna kanalınıza ait introlar eklemeniz. Videonun başından, sonundan kırpmanız ve var ise arka fonda çalan müziği değiştirmeniz gerekmektedir.

Bu iş ilk yayıldığı sıralarda internet üzerinden çok sayıda kaynak bulabilme ihtimaliniz var idi. Lakin bu para kazanma alanı açıldıktan sonra herkes bir anda buraya yöneldiği için kaynak bulmakta çok zorluk çekeceğinizden emin olabilirsiniz.

Güzel bir kaynak bulduğunuzu varsayar isek kanalınızı kopyalayanlar ve sizlere sahte telif v.s. gönderenler ile mücadele etmeniz gerekecektir. Bu iş alanı ilk açıldığında girip çok güzel miktarlarda para kazanmanız kolay idi.

Zaman geçtikte sektör iyice kalabalıklaştığından artık kullanıcılar birbirleri ile savaşmaya başladı. İlk olarak bunları bilmenizde fayda var yoksa çok sayıda forumda görebileceğimiz üzere aylık 100.000 TL 'ye kadar para kazananlar mevcut.

Tabi bu ayda 100.000 TL para kazananlar ise bu sektöre varını yoğunu yatırmış iyice işin kurdu olmuş kişiler. Sizlere tavsiyemiz Türkiye üzerinde çalışmamanızdır.

Eğer yabancı diliniz var ise İngilizce, Almanca v.s. fark etmez bu dillerde bu bölgelere özel kanallar oluşturduğunuz zaman sizlere saldıranlar v.s. olmayacaktır.


İnternet üzerinde çok sayıda video bulunmaktadır lakin en net ve kısa bir şekilde yukarıda ki video anlatabilmektedir. Video 'yu izler iken dikkat ederseniz video içerisinde reklamlar çıkmakta. Video 'yu ekleyen arkadaş bu video içerisindeki reklam üzerinden para kazanmaktadır.

Youtube Para Kazanmak için Takip Edilmesi Gereken Kaynaklar

Eğer bu işte kararlı iseniz ve gerçekten ben bu işi yapacam para kazanacam diyorsanız sizler için aşağıda seçmiş olduğumuz kaynakları mümkün olduğunca takip etmelisiniz. Eğer mümkünse vereceğimiz forum sitelerine üye olarak takip etmeye çalışınız.

1-) http://www.r10.net/youtube/ : Bilindiği üzere r10.net Türkiye 'nin en büyük ve en temiz webmaster forumudur. Eğer üye olabilirseniz burayı takip etmenizi mutlaka tavsiye ederim.

Verdiğimiz bağlantıya tıkladığınız da ilk olarak sabitlenmiş olan 3 konuyu okumanızı tavsiye ediyorum.

2-) ytpara.com - Bu site bu iş ilk yaygınlaştığı dönemlerde açılmış olup içerisinde sadece youtube üzerinden çalışıp para kazananlar bulunmaktadır. Her ne kadar alanı sadece bu iş olsa da r10.net kadar cidiyetli ve seviyeli bir site değildir.

3-) Google üzerinde " Youtube Para Kazanma " diye arama yapınız ve çıkan sitelerde yer alan makaleleri okuyarak bilgi toplayınız. Bu sektör hakkında bilgi sahibi olan herkesin yayınladığı makaleler arama sonuçlarında çıkmaktadır. Lakin her yazılan yazının doğru olup olmadığını araştırınız.

İnternet üzerinde gördüğünüz her bilginin doğru olmayabileceğinden emin olabilirsiniz.  Sizler için internet üzerinden bulduğumuz bir görüntüyü paylaşalım. Yabancı dilde kanal açıp para kazanmaya başlayanlardan birisidir ve örnek olarak veriyoruz sizlere ;

Youtube Para Kazanma
Not : Resimi daha büyük ekranda görüntülemek için üzerine tıklayabilirsiniz.

Sormak istediğiniz ve arayıpta bulamadığınız her hangi bir şey olur ise aşağıda yer alan yorum formunu doldurarak yorum yapabilirsiniz. Soracağınız soruları elimizden geldiğince hızlı bir şekilde yanıtlamaya özen göstereceğiz.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Güvenlik Bekçi Kulübesi’nde Karmod Dünya...
Prefabrik yapı sistemleri sektöründe bireylerin çeşitli amaçla kullanması üzerine yapılar inşa edilmektedir.

Haberi Oku