Ekonomi:
Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır, Taksitle Cep Telefonu Satan Yerler Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Nereden Alınır

 Teknoloji her geçen gün daha da gelişirken Dünya da buna paralel olarak küçülmektedir. Bu durumda en önemli rol akıllı telefonlarda, akıllı telefonlar günümüzde hayatımızın bir parçası ve bizleri kendisine iyice bağlamış durumda hal böyle olunca akıllı telefon modellerine neredeyse hergün yeni bir model ekleniyor.

Bunun yanında her yeni çıkan modelde yeni bir özellik eklenmeside rekabetin en üst seviyelerde olduğunu bize gösteriyor. Yaşanan bu rekabetin yanında yeniz özellikle ve donanımların gelişmesi üzerine akıllı telefonlardan satış döngüsü inanılmaz derecede yükselmiş durumda hal böyle olunca haftada bir telefon değişen insanlar bile olabiliyor ve bu da inanılmaz bir mali külfet olarak insanların üzerine yükleniyor. Geçtiğimiz yıllarda yani 2 yıl öncesine kadar cep telefon modelleri yeni çıktığı zaman kredi kartına 12 aya kadar taksitle alınabiliyordu. Telefonu alıp taksitle ödemek insana başta kolay gelsede sonrasında taksitler üst üste binince zorlanmalar oluyor hatta icra lık olma durumları olabiliyordu. Bu durumun sebebi yine gelişen teknoloji ile paralel büyüyen bir konu çünkü 12 taksitle alınan bir telefonun 2 yada 3 ay sonra yeni modeli çıkmış oluyordu ve üst üste alımlara sebep oluyordu.

Tüm bunların önüne geçmek için Bankalar Düzenleme ve Denetleme Kurumu kredi kartına cep telefonu alımlarını yasakladı.  Kredi kartına taksitin yasaklanması üzerine cep telefonu satışlarında ve alımlarda yavaşlama oldu. Ancak hem büyük malışveriş siteleri hemde Gsm operatörleri buna bi çare buldu. şimdi taksitle nasıl cep telefonu alınır onu anlatalım.

Birincisi Gsm operatörleri akıllı telefon sahibi olmak isteyen müşterilerine çok uygun imkanlar ile faturalarına ek olarak 24 aya varan vadelerle cep telefonunu sahibi olabilirsiniz. İkincisi ise büyük alışveriş merkezlerinde anında kredi seçeneği ile 36 aya varan taksitler ile cep telefonu sahibi olabilirsiniz. Ancak bu yolla alınan cep telefonuna bir miktar faiz ödemektesinizi.

Üçücü bir seçenek ise beyaz eşya toptancıları müşterilerine beyaz eşya satıyormuş gibi kredi kartı olmaksızın 36 aya kadar vade yapmaktadırlar. Tabiki bu taksitlendirmelerde cep telefonunuzu piyasanın biraz üzerinde alabilirsiniz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Güvenlik Bekçi Kulübesi’nde Karmod Dünya...
Prefabrik yapı sistemleri sektöründe bireylerin çeşitli amaçla kullanması üzerine yapılar inşa edilmektedir.

Haberi Oku