Ekonomi:
Kredi Notu Nedir ? Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ? Findeks Kredi Notu Öğrenme

 Bu haberimizde kredi notunuzu nasıl sorgulayacağınızı anlatacağız. Bu haberimizden sonra ise kredi notunu yükseltebilmek için gereken bilgileri paylaşarak bir yazı dizisi oluşturacağız.

Öncelikle kredi notunuzun durumunu öğrenebilmeniz gerekmektedir. İlk olarak notunuza göre bankalardaki risk durumunuzu aktaralım.

0 ile 799 arası : En riskli not aralığıdır. Bu aralıkta olan kişilere bankalar herhangi bir ürün vermek istemezler.
800 ile 1.299 arası : Orta riskli sınıfına girer ve bankalar bir ürün verecekleri zaman her ayrıntısına kadar incelerler ve limitleri düşük tutarlar.

1.300 ile 1.499 arası : Az riskli gruptur bankalar bir ürün verir iken fazla çekinmezler ama limitleri deneme amaçlı düşük tutabilirler.

1.500 ile 1699 arası : Bu puan aralığında olanlara bankalar belirli limitler doğrultusunda istedikleri her ürünü verirler.

1.700 ile 1.900 arası : Bu grup hiç risk taşımazlar. Bu puan aralığında olanlar bankaların gözünde sürekli olarak barçlarını düzenli ödeyen kişilerdir. İstedikleri ürünleri anında vermeye çalışırlar ve verebilecekleri en yüksek limiti verirler.
Kredi notunuza göre bankanın gözünde nasıl görüktüğünüzü yukarıda detaylı bir şekilde anlattık. Şimdi gelelim kredi notu sorgulama işlemine.

Kredi notunuzu sorgulayabilmeniz için en ideal ve kolay olan 2 yöntem bulunmaktadır. Bunları sırası ile sizlere aktaralım.

1.) Avea, Vodafone ve Turkcell Aracılığı ile Kredi Notu Sorgulama

En son bir arkadaşım ile vodafone ‘a gittiğimizde gözüme çarpmıştı. Birisi kampanyadan yararlanarak cep telefonu istiyordu ve elemanlar ilk olarak kişinin T.C. kimlik numarasını alarak sistemden kredi notunu sorguluyorlardı.

Eminim diğer operatör şirketlerinde de bu usul geçerlidir. Bağlı olduğunuz operatörden bir tanıdık bularak kredi notunuzu sorgulamalarını isteyiniz. Onların şirket hesapları olduğundan dolayı ücretsiz bir şekilde sorgulama yapıyorlar ve kredi notu düşük olan kişilere cihaz vermiyorlar.

2.) Findeks Kredi Notu Sorgulama

Son günlerde gerek televizyonlarda gerek ise internet ortamında çok sayıda reklam şirketinin aracılığı ile reklamlarını görmüş olduğunuz findeks.com üzerinden 1 defaya mahsus olmak üzere kredi notunuzu sorgulayabiliyorsunuz.

Birdaha ki sorgulamanızda sizden ufak bir ücret talep ediyorlar. İlk sorgulamanızda ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Şimdi sizler için adım adım anlatalım.

a.) Siteye giriniz ve yukarıda ” Üye Ol ” butonunun üzerine fare ile gelerek ” Bireysel ” seçeneğine tıklayınız. Eğer direk bağlantı isterseniz https://isube.findeks.com/ers/uyelik/bireyselUyelik.xhtml bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Anahtar Kelimeler
kredi notu nedir
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Güvenlik Bekçi Kulübesi’nde Karmod Dünya...
Prefabrik yapı sistemleri sektöründe bireylerin çeşitli amaçla kullanması üzerine yapılar inşa edilmektedir.

Haberi Oku