Ekonomi:
Komisyonla Kredi Verenler ve Komisyonla Kredi Veren Bankalar
Komisyonla kredi verenler son günlerde gündemi sürekli işgal eder hale geldi. Bizde komisyonla kredi veren bankaların nasıl çok yüksek limitli krediyi komisyonla verdiklerini araştırıp bir incelemede bulunduk. Komisyonla yüksek kredi veren firmaların sistemi nasıl çalışıyor öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu konu hakkında bir finansman güzel bir makale yazmış bizde olduğu gibi sizlerle makaleyi paylaşmak isteriz. Böylece konu hakkında aklınıza takılan bütün soruları öğrenebilirsiniz.

İşte o makale...

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, bu yazımızda önemli bir konuyu ele alacağım. Kredi notu normal ve yüksek olan kişilere haddinden fazla kredi verilmesini ve alınan komisyonlardan bahsedeceğim.

Bundan yaklaşık olarak 2-3 ay kadar önce internet ile aram iyi olduğundan böyle bir teklif aldım. Bazı şahıslar bankaların şube müdürleri ile aralarını yaparak komisyonlarını almak suretiyle yüksek oranlarda kredi verebiliyorlar.

Sistemin nasıl işlediğini detaylı bir şekilde öğrendim ancak tekliflerini kabul etmedim. Sizlere yöneltilecek olan böyle bir teklifte sizinde dikkatli bir şekilde düşünmenizi tavsiye ederim.

Komisyonlu Kredi Nasıl Veriliyor ?

Çevresi geniş veya internet üzerinden kendini ispatlamış bazı kişiler bankaların şube müdürleri ile anlaşma sağlıyorlar. Anlaşma % üzerinden komisyon ile yapılıyor.

Örnek veriyorum %25 komisyon alıyorlar sizden mesela sizin adınıza 100.000 TL kredi çıkartıp 75.000 TL ‘sini size verip geriye kalan 25.000 TL ‘sini kendileri alıyorlar.

Eğer kredi notunuz yeteri kadar iyi ise işlemi çok kolay bir şekilde yapıyorlar. Hatta bazı kişiler tam manasıyla borç batağına saplandığında bir miktar para vererek önce borçlarını kapatıp kredi notunu yükseltiyorlar sonra ise kredi çekiyorlar.

Çoğu bankanın şube müdürü böyle bir işe yanaşmasa da elbette aralardan çürük elmalar bulunabiliyor. Bu işlemi borcunu geri ödemeyecek olan kişilere anlayacağınız battı balık yan gider felsefesini benimsemiş olan kişilere yapıyorlar.

Bankanın bu durumdan herhangi bir zararı olmuyor. Şube müdürü kredi notu tutuyordu verdik diyerek yırtabiliyor ve kredisini ödemeyenleri banka zarar göstererek vergiden düştüğü gibi sizin dosyanızı bir şirkete satarak oradan da parasını alıyor.

Eğer böyle bir işlemi yaparsanız hayatınız boyunca kendi adınıza bir cep telefonu hattı bile kullanamazsınız her gün arayıp sizden borcunuzu ödemenizi isteyeceklerdir.

Eğer dişli bir icra avukatına denk gelirseniz yaşadığınız ev akrabanızın dahi olsa evde sizin herhangi bir eşyanızı bulduğunda haciz işlemi başlatacaktır. Hiç bir şekilde sigortalı bir işte çalışamazsınız. Çalıştığınız durumda hemen işyerine maaş icrası için yazı gelecektir.

Eğer böyle bir şey düşünüyorsanız tüm bu detaylar ile birlikte düşünmelisiniz. Sormak istediğiniz soru olursa aşağıdan yorum yaparak sorduğunuz taktirde elimden geldiğince cevaplandıracağım. Eğer bana soracak olursanız böyle şeyler ile hiç uğraşmayın.

Kaynak : Komisyon ile nasıl yüksek oranlarda kredi veriliyor ?
Anahtar Kelimeler
kredi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Güvenlik Bekçi Kulübesi’nde Karmod Dünya...
Prefabrik yapı sistemleri sektöründe bireylerin çeşitli amaçla kullanması üzerine yapılar inşa edilmektedir.

Haberi Oku