Ekonomi:
Dolar Yükselişe Geçti, İşte Dolar Alış Satış Rakamları

 Son bir haftadır düşüşlerin yaşandığı Dolar fiyatlarında son günlerde Suriye ile yaşanan savaş ortamından dolayı tekrar ivmeyi yukarı doğru çevirdi. Bugün Güne serbest piyasada dolar 2,9835 ile başlayarak büyük yükseliş gösterdi. Avro ise güne 3,3344 liradan seviyelerinde başladı. 

Ayrıca dövizin kalbi olarak nitelendirilen İstanbul Kapalıçarşı'da 2,9770 liradan alınırken, satış fiyatı ise 2,9800 lira seviyelerinde. Gelelim Avroya, 3,3240 liradan alınan avronun satış fiyatı ise 3,3270 lira olarak belirlendi. 

Dolar Daha Fazla Yükselir mi ?
Dolar da son günlerde yukarı yönlü hareketlilik yaşanıyor. Doların güçlü devam etmesi ve Suriye sınırında yaşananların ardından jeopolitik risklerin artmasıyla gelen TRY satışlarının da etkisiyle kendini 2.95 üzerine atan paritede yukarıda 2.97 bölgesi önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölgenin tamamen geçilmesiyle 3.00'lara kadar yeniden bir yükselişe şahit olabiliriz. Geri çekilmelerde ise aşağıda 2.92 ve 2.90 bölgeleri destek olarak çalışabilir. Kısa vadede gevşemeler yaşansa da orta ve uzun vadede yukarı yönlü hareketin devam etmesini bekliyoruz.

Kara Harekatı Açıklaması İvmeyi yukarı Çevirdi

Hükümet yetkilileri yaptıkları açıklamada "Türkiye tek taraflı bir kara harekâtına girmeyecek. Koalisyon ortaklarına bir kara harekâtı olması gerektiğini söyledik. Tüm müttefiklerimizle bu konuyu görüşüyoruz." diye konuştu. Yetkili, "Bir kara harekâtı istiyoruz. Mutabakat olursa Türkiye yer alacak. Kara harekâtı olmadan bu savaşı durdurmak mümkün değil." ifadesini kullandı. Yurt içi piyasada sınır operasyonlarının ön plana çıkmasıyla TL varlıklarda kayıplar görülürken BIST 100 endeksinde kayıplar görülüyor. BIST 100 endeksi kritik 70.000 seviyesine yakın işlem görürken bu seviyenin aşağı yönlü kırılması durumunda satış baskısının artması beklenbilir. Dolar alımlarının alımların güçlenmesiyle 2.9500 seviyesine yakın işlem görürken bu seviyenin yukarı yönlü kırılması durumunda 2.9730 ve 3.0000 seviyesine yönelim görülebilir.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Güvenlik Bekçi Kulübesi’nde Karmod Dünya...
Prefabrik yapı sistemleri sektöründe bireylerin çeşitli amaçla kullanması üzerine yapılar inşa edilmektedir.

Haberi Oku