Ekonomi:
Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi Şartları ve Nasıl Başvuru Yapılır ? 08.02.2016 Pazartesi
Günümüz şartlarında bir evlilik yapmak çok zor bir durum aldı. Özellikle asgari ücret ile çalışan birisi iseniz bir düğün yapmanın masrafları sizlere çok pahalıya patlayabilir.

Düğün salonu tutma, ev kiralama, eşya düzme ve bunun gibi çok sayıda masraflarınıza karşılık olarak sizler için 2015 Devlet Destekli Evlilik Kredisi hakkında bilgi topladık.


2015 Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi

Bu krediden faydalanarak sizde yuvanızı kurmak istiyorsanız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belirlenen şartlara uygun olmanız gerekmektedir.

İşte Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları ;

2015 Devlet Destekli Evlilik Kredisi
  1. Evlenecek olan kişilerin 18 ile 24 yaş arasında olması gerekmektedir. (Üniversite mezunları için 26 yaşına kadar uzatılmıştır.)
  2. Her hangi bir sebebten ötürü Türk Ceza Kanununda bulunan ağır suçlardan herhangi birisi ile cezalandırılmamış olmanız gerekmektedir.
  3. Maddi durumunuzun evlenmeye müsait olmaması gerekmektedir.
Eğer yukarıda yer alan şartları hem kendiniz hem eşiniz karşılayabiliyor ise ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz Devlet destekli evlilik kredisi kampanyasından faydalanabilirsiniz.

2015 Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi Şartları ve Nasıl Başvuru Yapılır ?Devlet destekli faizsiz evlilik kredisi ne kadar peki ? Devlet sizlere 1 sonra geri ödemeye başlayacağınız 10.000 TL evlilik kredisi vermektedir. Kredi için her hangi bir faiz ödemiyorsunuz. Söz konusu olan 10.000 TL krediyi ayrıca 4 yıl içerisinde ödemeniz gerekiyor. 4 yıl boyunca ufak taksit miktarlarında rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

Eğer evliliğinizin ilk yılında 1 çocuk sahibi olursanız devlet kredinizi isteğinize bağlı olarak 1 yıl erteleyebiliyor.

Krediyi devletimiz kamu sermayeli bankalar aracılığı ile vatandaşlarına sunacaktır. Ülkemizde 3 adet kamu sermayeli banka bulunmaktadır onlar ise Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası 'dır.

2015 Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Krediye sahip olmak için yukarıda bahsettiğimiz üzere ülkemizi 3 kamu sermayeli bankasından her hangi birisinin şubesine başvurunuz. Bankaların isimlerini tekrardan sizler için yazalım.
  • Ziraat Bankası,
  • Halk Bank,
  • Vakıfbank,
Yukarıda isimleri yazılan 3 bankanın herhangi birisinin şubesine giderek kredi başvurusu yapabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Güvenlik Bekçi Kulübesi’nde Karmod Dünya...
Prefabrik yapı sistemleri sektöründe bireylerin çeşitli amaçla kullanması üzerine yapılar inşa edilmektedir.

Haberi Oku