Ekonomi:
Altın Fiyatlarında Büyük Yükseliş Gram Fiyatı 114 TL yi Aştı 11 Şubat 2016 Çeyrek Altın Alış Satış Fiyatları

 11 Şubat Pazartesi altın fiyatları haftaya çok büyük Yükselişle başladı altının yatırımcı 11 şubat 2016 tarihinde altın fiyatlarını görünce şok oldu'da birikimcilerin vazgeçilmezi altın fiyatları şöyle şekillendi ;

24 ayar külçe altının alış fiyatı 114,50  iken satış fiyatı ise  115,00 fiyatlarına kadar yükseldi, Fiyatı görenler şok oldu
22 ayar bilezik alış fiyatı 105 lira iken satış fiyatı ise 108 lira, seviyelerine kadar ulaştı
tüm altın alış fiyatı 790 lira iken, satış fiyatı ise 802 lira, seviyelerine ulaştı
Yarım altının alış fiyatı 395 lira iken, Satış fiyatı ise 401 lira seviyelerine ulaşmış oldu
Çeyrek altın alış fiyatı 193 lira iken Satış fiyatı ise 201 lira gibi rakamlardan satışa sunuluyor.

Haftanın ilk günü olan 08 Şubat 2016 da altının gram fiyatı, 113 TL iken üzerine çıkarak rekorlar kırdı  Hafta ortasın düşer gibi olmasına rağmen altının gram fiyatı, 11 Şubat 2016 Perşembe tarihinde 115  liraya kadar yükselerek başladı.  Altın ons fiyatı ise Asya piyasalarında haftaya yatay bir başlangıç yaptıktan sonra, açıklanan imalat verilerinin ardından yükselişe geçti. 1.210 dolara kadar yükselen altının ons fiyatı şu dakikalarda 1.208,10 dolar seviyelerinde dengelendi.

YİNE EN GÜVENİLİR LİMAN ALTIN OLDU

Altın Piyasası haftaya çok hızlı bir başlangıç yaptı nalistler tafından yapılan yorumlalara bakılırsa altının fiyatı daha da yükselir yapılan yorumlarda altının ons fiyatı en az 1.175 dolar en fazla 1.185 dolar seviyelerinde olacağı ön görülüyordu. Ancak piyasalardaki hareketlilik ivmeyi yukarı çekti ve 1.210 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bilindiği üzere global piyasalarda yaşanan karışıklıklar ortadoğu da yaşanan savaş ortamı bu savaş müdahil olabilecek tüm ülkeler piyasanın seyrini değiştirebilir. 
Ülkemizde hem yatırımcı için hemde küçük birikimci aileler için vazgeçilmez en güvenli limandır altın, hem düğünlerimizin hemde küçük birikimlerimizin vazgeçilmez parçası bilezik hem kadınlarımızın yöresel süsü hemde bir yatırım aracı diyebiliriz. Peki 8 Şubat 2016 tarihi itibari ile bilezik fiyatları ne kadar oldu alış ve satış gram fiyatları aşağıda belirtildiği gibidir.

Şubat Ayının İkinci haftasına yükselişle baylaşayan altın sebebiyle altın bilezik alış satış fiyatlarınıda bir hayli yükseldi  gibi 11 Şubat 2016 tarihi itibari ile 22 Ayar Altın fiyatları şu şekilde   22 Ayar Altın Alış Fiyatı 105,00 olurken, Satış fiyatı ise 108,00 şeklinde gelişti. Bu fiyatlar alacağınız bölgeye yada alacağınız takının işçilik oranına göre yükselme gösterebilir. Belirttiğimiz fiyatlar 22 ayar ham altın fiyatlarıdır.

Piyasalrda son zamanlarda yaşanan olumu hareketler haftayı düşüşle kapatacağı beklenen Altının hafta sonunda herhangi bir global krizin yaşanmaması durumunda hafta başındada düşüşle başlayacağı beklenmektedir. Ancak Global Piyasalarda yaşanan hareketlilik her anın değişebilceğini gösteriyor. Yaşanan bu karmaşık durum hem yatırımcının hemde küçük birikimcilerin kafasını hayli karıştırmış durumda.

Haftaya ateşi yükselmiş bir halde başlayan altın daha da yükselecek gibi geçtiğimiz haftayı 1150 dolar ons fiyatı ile kapatan altın, girdiğimiz haftaya 1.175 dolar onsa fiyatı ile başladı. Altın yorumcuların yorumu bu fiyatın 1.185 dolar seviyelerine kadar yükselmesi beklenirken altın herkese sürpriz yaparak 1.210 dolar seviyelerine kadar yükseldi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Güvenlik Bekçi Kulübesi’nde Karmod Dünya...
Prefabrik yapı sistemleri sektöründe bireylerin çeşitli amaçla kullanması üzerine yapılar inşa edilmektedir.

Haberi Oku