Ekonomi:
Altın Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor Gram Fiyatı 113 TL yi Aştı 9 Şubat 2016 Çeyrek Altın Alış Satış Fiyatları

 9 Şubat Salı altın fiyatları haftaya çok büyük Yükselişle başladı altının yatırımcı 9 şubat 2016 tarihinde altın fiyatlarını görünce şok oldu'da birikimcilerin vazgeçilmezi altın fiyatları şöyle şekillendi ;

24 ayar külçe altının alış fiyatı 112,50  iken satış fiyatı ise  113,05 fiyatlarına kadar yükseldi, Fiyatı görenler şok oldu
22 ayar bilezik alış fiyatı 102 lira iken satış fiyatı ise 104 lira, seviyelerine kadar ulaştı
tüm altın alış fiyatı 710 lira iken, satış fiyatı ise 725 lira, seviyelerine ulaştı
Yarım altının alış fiyatı 355 lira iken, Satış fiyatı ise 363 lira seviyelerine ulaşmış oldu
Çeyrek altın alış fiyatı 178 lira iken Satış fiyatı ise 184 lira gibi rakamlardan satışa sunuluyor.


Haftanın ilk günü olan 09 Şubat 2016 da altının gram fiyatı, 113 TL nin üzerine çıkarak rekorlar kırdı  Haftayı 107 lira seviyelerinden kapatan altının gram fiyatı, 9 Şubat 2016 tarihinde 111  liraya kadar yükselerek başladı.  Altın ons fiyatı ise Asya piyasalarında haftaya yatay bir başlangıç yaptıktan sonra, açıklanan imalat verilerinin ardından yükselişe geçti. 1.150 dolara kadar yükselen altının ons fiyatı şu dakikalarda 1.173,10 dolar seviyelerinde dengelendi.

YİNE EN GÜVENİLİR LİMAN ALTIN OLDU

Altın Piyasası haftaya çok hızlı bir başlangıç yaptı nalistler tafından yapılan yorumlalara bakılırsa altının fiyatı daha da yükselir yapılan yorumlarda altının ons fiyatı en az 1.175 dolar en fazla 1.185 dolar seviyelerinde olacağı ön görülüyor. Ancak piyasalardaki hareketlilik ivmeyi hem yukarı hemde aşağı çevirebilir. Bilindiği üzere global piyasalarda yaşanan karışıklıklar ortadoğu da yaşanan savaş ortamı bu savaş müdahil olabilecek tüm ülkeler piyasanın seyrini değiştirebilir. 
Ülkemizde hem yatırımcı için hemde küçük birikimci aileler için vazgeçilmez en güvenli limandır altın, hem düğünlerimizin hemde küçük birikimlerimizin vazgeçilmez parçası bilezik hem kadınlarımızın yöresel süsü hemde bir yatırım aracı diyebiliriz. Peki 8 Şubat 2016 tarihi itibari ile bilezik fiyatları ne kadar oldu alış ve satış gram fiyatları aşağıda belirtildiği gibidir.

Şubat Ayının İkinci haftasına yükselişle baylaşayan altın sebebiyle altın bilezik alış satış fiyatlarınıda bir hayli yükseldi  gibi 8 Şubat 2016 tarihi itibari ile 22 Ayar Altın fiyatları şu şekilde   22 Ayar Altın Alış Fiyatı 103,00 olurken, Satış fiyatı ise 105,00 şeklinde gelişti. Bu fiyatlar alacağınız bölgeye yada alacağınız takının işçilik oranına göre yükselme gösterebilir. Belirttiğimiz fiyatlar 22 ayar ham altın fiyatlarıdır.

Piyasalrda son zamanlarda yaşanan olumu hareketler haftayı düşüşle kapatacağı beklenen Altının hafta sonunda herhangi bir global krizin yaşanmaması durumunda hafta başındada düşüşle başlayacağı beklenmektedir. Ancak Global Piyasalarda yaşanan hareketlilik her anın değişebilceğini gösteriyor. Yaşanan bu karmaşık durum hem yatırımcının hemde küçük birikimcilerin kafasını hayli karıştırmış durumda.

Haftaya ateşi yükselmiş bir halde başlayan altın daha da yükselecek gibi geçtiğimiz haftayı 1150 dolar ons fiyatı ile kapatan altın, girdiğimiz haftaya 1.175 dolar onsa fiyatı ile başladı. Altın yorumcuların yorumu bu fiyatın 1.185 dolar seviyelerine kadar yükselmesi bekleniyor.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Güvenlik Bekçi Kulübesi’nde Karmod Dünya...
Prefabrik yapı sistemleri sektöründe bireylerin çeşitli amaçla kullanması üzerine yapılar inşa edilmektedir.

Haberi Oku