Ekonomi:
2016 Vakıfbank Personel Alımı, Vakıfbank 350 Personel Alacak

Bilindiği üzere yeni bir devlet kuruluyor ajanslara düşen haberlere göre  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu , yeni bir devlet bankası olan Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’ye faaliyet izni verdi ve Resmi Gazete’de yayımlandı.

Vakıf Katılım ankası ile ilgili alınan karar şu şekildeydi, 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 10 uncu maddesi ile Bankaların İzne Tabi İşlemleri İle Dolaylı Pay Sahipliğine İlişkin Yönetmeliğin 7 nci maddesi kapsamında yapılan değerlendirme neticesinde, Kurulun 27.02.2015 tarih ve 6205 sayılı Kararı ile kuruluş izni verilen Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’ye faaliyet izni verilmesine karar verildi.

İLK OLARAK 120 PERSONEL MERKEZE

Yeni açılacak olan Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran yaptığı açıklamada ''ilk etapta merkez şube ve yaklaşık 120 çalışanla 26 Şubat 2016'da açılacağı , ancak açılış sonrası hızlı şubeleşme çalışmaları olacağını ve bu paralelde çalışan sayısında benzer şekilde artış görüleceğini belirtti.

Açıklamalarına devam eden Oran 2016 yılı sonuna kadar yaklaşık 350 personel alımı yapmayı hedeflediklerini belirterek, "İlk aşamada müşteri sayısı ve hedef kitlemizin örtüştüğü noktalarda şubeleşme çalışmaları yapacağız. Bu doğrultuda İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep, Bursa, İzmir, Adana, Antalya, Kayseri gibi iller ilk şubelerimizi açacağımız şehirler olacak. Sonrasında ise şubelerimiz hızla ülke coğrafyasının geneline yayılacak" diye konuştu.

Bilindiği üzere devletin yeni bankası olan Ziraat Katılım Bankası 2015 yılında açılmıştı şimdi de bir büyük devlet bankasıda faaliyetlerine 26 şubat 2016 da başlıyor. Vakıf Katılım Bankası'da personel alımlarını hızlı bir şekilde devam edecek takip etmey devam edin.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Güvenlik Bekçi Kulübesi’nde Karmod Dünya...
Prefabrik yapı sistemleri sektöründe bireylerin çeşitli amaçla kullanması üzerine yapılar inşa edilmektedir.

Haberi Oku