Eğitim:
İrlanda Dil Okulu Okumak

İrlanda dil okulları için bu yazıyı okumanız gerekiyor. İrlanda'nın da dil okulu bakımından kimi avantajları mevcuttur. Daha hafif bir ülke olduğu için ücretlerin çok daha ucuz olduğunu söylememiz mümkün. İrlanda'nın en iyi yanı hem bilimde hem de sanatta ilerleyen bir ülke olmasıdır. Bu yüzden bir İrlanda dil okulu tercih ettiğinizde İngilizce dilini hem teknikte hem de pratikte öğrenmiş olursunuz. Bunu da sağlayabilen pek fazla ülke yoktur. Etkinlikler oldukça fazladır. Kimi etkinliklerle beraber İrlanda kültürünü öğrenmiş olursunuz. Sadece çoğu dil okulu Dublin ve çevresinde bulunmaktadır. Böylesine bir konumda iyi bir eğitim almamanız neredeyse imkansız. Eğitiminiz boyunca İrlanda'da ne yapacağınıza birçok açıdan karar verebilirsiniz. Her dil okulunun hafta sonları serbest saatleri yer almakta.

 

Eğer İrlanda'da dil okulu okumak istiyorsanız tam olarak şehri ve dil okulunu seçmelisiniz. Her dil okulu farklı alana yöneliktir. Hem tatil hem de dil amaçlı okullar mevcuttur. Bu okullar genelde 18 yaşından küçüklere aittir. Eğitim ve öğretim gören insanlar içinde dil okullarına rastlamak mümkün. Mesela yabancı bir ülkede yabancı bir üniversite okuduğunuzu düşünelim. Bunun için üniversite bazlı dil okullarından birine kayıt olmanız gerekir. Bu sayede hemen hemen her istediğinize ulaşabilirsiniz. Hangi bölümü seçip hangi dil okuluna gideceğinize tam olarak Türkiye'de karar vermelisiniz. Tüm hazırlıklıklar önceden yapılır ve ardından İrlanda'da gerçekleşir. İrlanda'ya gittiğinizde değiştirme, geri dönme gibi şanslarınız yoktur. Realegitim sizlere bu imkanları sunuyor

İrlanda Dil Okulu Fiyatları

Daha öncede dediğimiz gibi İrlanda daha ucuz maliyetlere sahiptir. Vergilerin düşük olmasından tutunda birçok neden bunda etkilidir. Taban fiyatlar haftalık 20 ders saatinde 600 €'dan başlamaktadır.  Bunu takip eden 700 ve 900 € seviyeleri mevcuttur. İrlanda'nın en iyi yanı konaklamanın daha ucuz olmasıdır. Aile ve yurt konaklamaları arasında çok fazla fark yoktur. Hatta kimi zaman yurt fiyatları aile fiyatlarından da ucuz olabilmektedir. Kurslar karşılaştırıldığında bir miktar pahalı gelse de konaklamada ki kolaylık her şeyi değiştirmekte.

 

Hangi ülkede dil okuluna giderseniz gidin, nasıl bir eğitim istediğinize önceden karar vermeniz gerekir. Ancak bu şekilde bir başarı sağlamanız mümkündür. Aylık 80 saat İngilizce dersi ve daha birçoğu için 800 € yeterli olacaktır.

 

İrlanda yerine Malta dil okulları için ise burayı ziyaret edin.

Anahtar Kelimeler
irlanda dil okulu okumak
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ngiltere Dil Okulu Okumak Ne Kadar Bütçe Gerektirir
Alsstudy ile ana İngilizce'ye ulaşmak istiyorsanız eğer, İngiltere ya da Malta'da bir dil okulu...

Haberi Oku