Eğitim:
İhlas Koleji 'Umut Ağacı”  ile Kocaeli'nde

İhlas Koleji'nin 28 sosyal kulübünden biri olan Umut Ağacı, 46 öğrenciyle birlikte Kocaeli'ndeki General Edip Bayoğlu İlkokulu'na giderek buradaki küçük arkadaşlarıyla tanıştı. Kulüp üyeleri, bir gün boyunca çeşitli aktiviteler gerçekleştirerek, ev sahibi öğrencilerle birlikte eğlenceli anlar geçirdi.

HAYALLER PARMAK UÇLARINDA
Güne, Umut Ağacı gönüllüsü abi ve ablalarıyla yaptıkları sabah sporuyla başlayan General Edip Bayoğlu İlkokulu öğrencileri, "Minik Sanat" etkinliğinde parmak boyası ile hayallerini çizdi. Birinci sınıflar “Göremediğimiz Canavarlar” etkinliği sayesinde mikropları tanırlarken, dördüncü sınıflar da “Minik Bilim” etkinliği kapsamında yaptıkları deneylerle, günlük hayatta karşılaştıkları olayların bilimsel açıklamalarını öğrendi.

‘'EN MUTLU OLDUĞUMUZ AN MİNİKLERİN BİZİ HEYCANLA KARŞILAMASIYDI''
Organizasyonun planlanmasından ve gerçekleştirilmesinden sorumlu olan İhlas Koleji Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ahmed Rasim Akdağ, projenin her açıdan faydalı ve güzel geçtiğini ifade etti. Projede kendilerini en mutlu eden anın minik öğrencilerin kendilerini coşkuyla karşılaması olduğunu söyleyen Akdağ, “Otobüsten indiğimizde pencerelerden bizi gördüler ve okul kapısına koşarak, "geldiler, geldiler" diye bizi karşıladılar. Öğrencilerimiz ve minikler okul bahçesine girer girmez kaynaştılar. Bu proje, farklı lokasyonlardaki okulların birbirleriyle sıcak ilişkiler kurmasını ve birlikte gelişime yönelik eğlenceli etkinlikler gerçekleştirmelerini hedefliyor. Hedefimize burada da ulaştığımızı gösteren etkileyici anlar yaşadık. Proje esnasında ve ayrılırken bazı öğrencilerin abla ve abilerine mektup vermesi bizleri çok duygulandırdı” dedi.
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İrlanda Dil Okulu Okumak
İrlanda dil okulları için bu yazıyı okumanız gerekiyor. İrlanda'nın da dil okulu bakımından kimi...

Haberi Oku