Eğitim:
Çocuklarınızın Zeka Gelişimi için Zeka Geliştirici Oyunlar Oynatın !
Çocuğunuz bilgisayar başında oyun oynamayı seviyor mu ? 

Eğer seviyorsa hem oyun oynayıp eğlenebilir hemde zekasını geliştirip birşeyler öğrenebilir.

Bu yazımızda çocuklarınızın zekasını geliştirecek ve onlara birşeyler öğretecek olan oyunlardan bir derleme yaptık.

Böylece çocuğunuz içerisinde silah ve suç olan oyunlar yerine zekalarını geliştirecek oyunlar ile birşeyler öğrenebilecektir.

Zeka Geliştirici Oyunlar

Öncelikle şunu belirtelim bu sayfada yer alan oyunlar seçilir iken çocukları olumsuz etkileyecek şeyleri barındırmamasına özen göstermiş bulunmaktayız. Eğer bu oyun çocukları olumsuz etkileyebilir dediğiniz oyunlar var ise bildirmeniz halinde sayfadan kaldırılacaktır.

1.) Hızlı Matematik OyunuOyun çok basit bir matematik öğrenme oyunudur. Bu oyun sayesinde eğer çocuğunuz azda olsa matematik biliyorsa kendisini geliştirebilir.

Oyun isminden de anlaşılacağı üzere hızlı oynanan bir oyundur. Ekranda görüken basit sorulara hızlı bir şekilde doğru veya yanlış butonları ile cevaplaması gerekmektedir.

Bu oyun sayesinde çocuğunuz hızlı düşünüp hızlı kararlar alabilir. Eğer henüz okula başlamamış ve matematik bilmiyor ise oynayamayacaktır. Eğer matematik bilgisi var ise onu teşvik etmek için 10 puan yaparsan ödül vereceğim gibisinden teşvikte bulunabilirsiniz.

Zor bir oyun olduğundan dolayı 10 puan yapabilmesi oldukça zordur.

2048 Oyunu Oyna2.) 2048 Oyunu

Öncelikle oyunun swf dosyasını reklamsız bir şekilde oynayabilmeniz için sitemize yükledik. Hemen sol taraftaki görselin üzerine tıkladığınızda oyun açılacaktır.

Bu oyunda matematiğe dayalı olup amaç 2048 rakamını yapmaktır.

Klavyenizin yön tuşları ile oynanmakta olup aynı rakamları birleştirmeli ve 2048 sayısını yakalamanız gerekmektedir.

Oyun çok basit ve akıcıdır. Çocuklarınızın hiç canı sıkılmadan zevk ile oynayacağını umuyoruz. Bu oyun sayesinde çocuğunuzun hem matematik bilgisi hemde zekası gelişecektir.

Eğer oyunun sesinden rahatsız olursanız hemen alt tarafında yer alan ses kapatma bölümüne tıklamanız yeterlidir.

Eğer resime tıklayarak açmak istemiyorsanız oyuna reklamsız bir şekilde aşağıdaki bağlantı yolu ile ulaşabilirsiniz.

Oyun Bağlantısı : http://www.ajans01.com/oyunoyna/2048oyunu.swf

İyi eğlenceler dileriz.

3.) Blokları Sıralama Oyunu

blokları sıralama oyunu

Bu oyun diğerleri gibi olmayıp matematik bilgisi gerektirmemektedir. Çocuğunuz bu oyunda sadece fare yardımı ile yukarıdaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz üzere cisimleri kutucukların içerisine yerleştirmelidir.

Oyun 25 elden oluşmakta olup en kolayı ile başlayıp en zoru ile bitmektedir. Çocuğunuz mause ile fazla olan şekillerin üzerine tıklayıp onları yok ederek işaretlenmiş alanlara doğru şekilleri getirmelidir.

Bu oyunuda reklamsız bir şekilde oynayabilmeleri için sitemize yüklemiş bulunmaktayız. Dilerseniz yukarıdaki ekran görüntüsünün üzerine dilerseniz http://www.ajans01.com/oyunoyna/bloklarisiralamaoyunu.swf bağlantısına tıklayarak tam sayfa olarak oyunu oynayabilirsiniz.

Devamı ilgi ve alakanıza bağlı olarak gelecektir. Her hangi bir problem ile karşılaşırsanız hemen aşağıdan yorum yaparak bize bildirebilirsiniz.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İrlanda Dil Okulu Okumak
İrlanda dil okulları için bu yazıyı okumanız gerekiyor. İrlanda'nın da dil okulu bakımından kimi...

Haberi Oku