Eğitim:
Açık Öğretim Lisesi Sınav sonuçları Açıklanıyor

 Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ve Açık Öğretim Lisesi 2 - 3 Ocak Tarihlerinde Yapılan Sınav Sonuçları 25 Ocak 2016 Tarihinde Açıklanacağı Duyurulmuştu ancak MEB den Yapılan Açıklama İle Ertelenmişti. Açık Öğretim lisesinde okuyan öğrencilerin girdiği 2- 3 Ocak Sınav sonuçlarının 25 Ocak 2016 Tarihinde açıklanacğı duyurulmuştu ancak beklenmeyen bir gelişme sebebi ile bu tarih bir kaç gün ertelenerek hafta içinde açıklanacağı duyurulmuştu. işte o açıklama;  

''iş takviminde 25 ocakta açıklayacağımızı duyurduğumuz sınav sonuçları hafta içinde açıklanacak olup ,aynı gün de kayıt yenileme işlemleri başlayacaktır.Sınavın sonuçlarının gecikmesinin sebebi olumsuz hava şartları nedeniyle zamanında yapılamayan ( Bitlis,Muş,Van,Hakkari ve Zonguldak ve bazı ilçeler ) ve 16-17 ocakta telafisi yapılan sınavlarımızdır.Sonuçlar birlikte açıklanması gerekmektedir.Gerekli açıklama ve duyuruları bu sayfamızdan ve Web sitemizden takip edebilirsiniz..Konuyla ilgili hiç bir yeri aramanıza gerek yoktur.'' denildi.

BUGÜN YAPILAN YENİ AÇIKLAMADA İSE ŞUNLARA YER VERİLDİ

''SINAV SONUÇLARI SISTEME YÜKLENMEYE BAŞLADI .Sonuçlar 28 ocak tarihinde açıklanacaktır.Ancak mezuniyet aşamasına gelmemiş ( en az 7. Dönemde veya kredi itibariyle 157 kredinin altında ) olan öğrencilerimiz bankalara ( ziraat,vakıf ve halk bankası ) kayıt yenileme bedelini yatırabilirler.Kayıt yenileme bedeli 30 TL dir.Parasını yatıran ve birinci dönem itibariyle aktif donuk olan öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemi kayıt yenileme işleminin başladığı günün mesai bitiminde otomatik olarak yapılacaktır.Kayıt yenileme bedelini yatıran SILIK KONUMDAKI ÖĞRENCILERIMIZ mutlaka irtibat bürolarına başvurmaları gerekmektedir.Ücret muafiyeti olan öğrencilerimizle yabancı uyruklu olup T.C . kimlik numarası almamış öğrencilerimiz de kayıt yenileme işlemini irtibat bürolarından yaptırmaları gerekmektedir'' Denildi.

açıklamanın altına orum yapan bazı öğrenciler kendi sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu.SINAV SONUÇLARINI NASIL ÖĞRENİLECEK

Ocak ayının başında yapılan Açıköğretim Lisesi (AÖL) 1. dönemsınav sonuçları kısmen açıklanmaya başlandı. Bugün MEB tarafından sisteme girilmeye başlayan 28 ocak tarihinde tamamen açıklanacak AÖL 2016 sınav sonuçlarına AÖL öğrenci girişi yaparak ulaşabilirsiniz. 2-3 Ocak'ta yapılan AÖL 1. dönem sınavlarına giren Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin merakla beklediği sınav sonuçları, sorular ve cevap anahtarları için aşağıdaki linki tıklamanız yeterli olacak. Linki tıkladıktan sonra AÖL sınav sonuçları2016 pencerisi açılacaktır. Bu pencerede öğrenci numaranızı ve T.C kimlik numaranızı ve güvenlik kodunu girerek öğrenci girişi yapmanız gerekmektedir.

Kaynak : www.adanasehir.com
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İrlanda Dil Okulu Okumak
İrlanda dil okulları için bu yazıyı okumanız gerekiyor. İrlanda'nın da dil okulu bakımından kimi...

Haberi Oku