Eğitim:
12'nci CNR EXPO Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, açıldı

. Açılışta yaptığı konuşmada bildiri yayınlayan bir grup akademisyene tepki gösteren Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "Okuyan bilim adamlarına ihtiyacımız var. Karanlık sayfalara, karanlık zihniyetle imza atan bilim adamlarına değil" dedi.

12'nci CNR EXPO Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) bugün gerçekleşen açılış töreniyle kapılarını ziyaretçilere açtı. 524 firmanın katılımıyla 150 metrekare alanda gerçekleşecek olan 12'nci CNR EXPO Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı'nın açılışına, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Mobilya Dernekler Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, CNR Holding Genel Koordinatörü Barış Ener ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış sonrası Bakan Elitaş ve beraberindeki protokol üyeleri mobilya standlarını gezerek üretici firmalardan bilgi aldı.

"10 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT RAKAMINI YAKALAMAK HAYAL DEĞİL"
Açılışta konuşma yapan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "Şunu gururla ifade etmek istiyorum ki artık Türkiye mobilyada bir marka haline gelmiş. 2002 yılından bu tarafa 250-300 milyon dolarlık ihracat kalemiyle başlayan bu miktardan sürekli olarak artış ortaya çıkaran ve 2014 yılına geldiğinde 7 misli büyümeyi sağlayan bir sektörün içerisindeyiz. Öyle tahmin ediyorum ki 10 milyar dolarlık bir ihracat rakamını yakalamak mobilya sektörü için hayal değil. Gerçekleşmesi mümkün bir rakam olduğunu ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

"ÜRETİME, SANAYİYE KATKI SAĞLAYAN BİLİM ADAMLARINA İHTİYACIMIZ VAR"
Bir grup akademisyenin imza attığı bildiri üzerine de konuşma yapan Bakan Elitaş, "Bundan 2 hafta önce, üniversite öğretim görevlileri, bilim adamları dediklerimiz bin 200 civarındaki kişi tasarım yapmak yerine, Türkiye'nin önünü açmak yerine, ne olduğunu bilmedikleri, içinde ne yaptıklarını anlamadıkları, bir bildiriye, terör örgütünün destekçisi olabilecek bir bildiriye imza attı. Türk ihracatçısının önünü açmak için fikir üretmeliydiler. İşte bizim böyle bilim adamlarına ihtiyacımız yok. Fikir üreten bilim adamlarına ihtiyacımız var. Üretime, sanayiye katkı sağlayan bilim adamlarına ihtiyacımız var. Çizen, ufuk geliştiren bilim adamlarımıza ihtiyacımız var.

Türkiye'yi bölmek isteyenlere, okumadan imza atan bilim adamlarına değil, okuyarak aydınlık yarınları bize ve evlatlarımıza gösteren bilim adamlarına ihtiyacımız var. Okuyan bilim adamlarına ihtiyacımız var. Karanlık sayfalara karanlık zihniyetle imza atan bilim adamlarına değil" şeklinde konuştu.
Mobilya Dernekler Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç ise, "Sektörü kucaklayan bu hamle mobilya sektörünün vizyonunu da ortaya koyan bir bütünleşme oldu. Hamdolsun bugün de bu birlikteliğin bereketli sonuçlarına şahit oluyoruz. İMOB Fuarı'nın bizler için önemini vurgulamadan önce bundan tam 11 yıl önce mobilya sektörünü bizzat kendi gayretleriyle bir araya getirip sektörün ilk uluslararası fuarında olmasına katkı sağlayan CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem hanımefendiye de teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
haberhaberlercnr expoimob
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İrlanda Dil Okulu Okumak
İrlanda dil okulları için bu yazıyı okumanız gerekiyor. İrlanda'nın da dil okulu bakımından kimi...

Haberi Oku