Dünya:
Erdoğan: 'Terör örgütlerini birbirinden ayıramazsınız'

Latin Amerika-Karayipler Ekonomik Komisyonu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "PKK, PYD, DEAŞ, DHKP-C ile aynı şekilde mücadele ediyoruz. İslamı terörle yanyana kimse zikredemez. DEAŞ'in İslamla uzaktan yakından bir ilgisi yoktur" dedi.

Erdoğan, Latin Amerika Karayipler Ekonomik Komisyonu'nda konuştu. Erdoğan, "Sığınmacı krizi bugün bölgesel gibi gözükse de aslında küresel bir sorundur. Türkiye'ye dışarıdan gelen destek 420 milyon dolardır. Yaptığımız harcama 9 milyar doları aşmıştır. Onlar kapılarını kapatıyor. Bizse kapılarımızı açıyoruz. Biz kapılarımızı da gönlümüzü de açtık. Ben G20'de liderlerle konuştum. Suriye'nin kuzeyinde konutlar yapalım dedim. Bunun için terörden arındırılmış bölge önemli, bir de uçuşu yasak bölge olarak orayı yapmamız lazım ki bu insanlar korku içinde yaşamasın. Cevap bekliyoruz. Süratli bunu hayata geçirebiliriz. Güçlü bir işbirliği içinde gerçekçi çözümler üretmelidir" dedi.

KİMSE İSLAMI TERÖRLE ZİKR EDEMEZ

Terör meselesine de değinen Erdoğan, "Burada yaklaşık 35 yıldır bir tecrübeye sahibiz. Terörle mücadeleye yönelik üzerimizi düşeni yaptık yapmaya devam edeceğiz. Avrupa'nın bir ülkesinde saldırı olduğunda dünya ayağa kalkıyor. Ama Türkiye'de olduğunda dünya niye izliyor. Terör örgütünün bir tanesi iyi bir tanesi kötü diyemezsiniz. PKK, PYD, DEAŞ, DHKP-C ile aynı şekilde mücadele ediyoruz. Terör örgütlerini birbirinden ayıramazsınız. Terörün, dini milliyeti, ırkı, yoktur olamaz. İslam barış kelimesinden türemiştir. İslam asla teröre müsaade etmez. İslamı terörle yanyana kimse zikredemez. DEAŞ'in İslamla uzaktan yakından bir ilgisi yoktur. İslam düşmanı bir örgüttür" diye konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Mihraç Ural Öldürüldü İddiası Gerçek...
Suriye'de Mücadele Eden ve Esad'a Yakınlığı İle Bilinen Şebbiha Milislerinin Komutanı Olan Mihraç...

Haberi Oku