Adana Halkının Sesi:
Yüreğir Belediyesi İbadethaneleri Temizliyor

Yüreğir Belediyesi özel olarak oluşturduğu 3 ayrı ekiple ilçeye bağlı mahalle ve köylerdeki bütün camilerin genel temizliğini haftada bir düzenli olarak yapıyor.
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, camilerin genel temizliğinin yanı sıra müftülüğe bağlı Kuran kursları ve taziye evlerinin de temizliklerinin düzenli olarak yapıldığını belirterek, "Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel ekip camilerin içleri başta olmak üzere abdesthaneler, lavabolar, cami çevresini temizleyerek vatandaşların temiz bir ortamda ibadetlerini yapmaları sağlanıyor. İhtiyaç duyulan camilerimizin ise halıları da yıkanıp vatandaşlarımızın kullanımına sunuluyor" dedi.
İslam dininde temizliğin çok büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyen Çelikcan, “Göreve geldiğimiz günden bu yana camilerimizin genel temizliğini hiç aksatmadan sürdürüyoruz. Dinimiz temizlik temeli üzerine inşa olmuştur. Camilerimiz zaman içerisinde, hava şartları ve kullanıma bağlı olarak temizliğe ihtiyaç duyulmaktadır. Halkımızın daha temiz ve sağlıklı ortamlarda ibadetlerini gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla ilçemizde bulunan bütün ibadethanelerimizin temizliğini düzenli olarak gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da bu çalışmalarımız devam edecektir” şeklinde konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku