Adana Halkının Sesi:
Yardımcı Dans Antrenör Kursu

Türkiye Dans Federasyonu tarafından açılan “1. Kademe Yardımcı Dans Antrenör Kursu” Adana'da gerçekleştirildi.
Türkiye Dans Federasyonu Başkanı Tolgahan Çinkitaş, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) toplantı salonunda gerçekleştirilen kursta yaptığı konuşmada, Adana'da dans için iyi bir potansiyelin bulunduğunu, 12 gün süren kursa erkek ve kadın toplam 35 kursiyerin katıldığını söyledi.
Amaçlarının, ülke genelinde daha çok diplomalı antrenör kazandırmak olduğunu ifade eden Çinkitaş, “Federasyon olarak Adanayı çok önemsiyoruz. Hedefimiz, son yıllarda sevilen ve yaygınlaşan dansın ülke genelinde bilinçli kişiler tarafından yaptırılmasıdır. Eğitmen olarak görevlendirdiğimiz Zafer Coşkun ve Valeriia Temur'un yanı sıra BESYO öğretim görevlileri tarafından antrenman bilgisi, spor fizyolojisi, sağlık bilgisi, spor anatomisi, yetenek seçimi, öğretim yöntemleri, spor yönetimi, sporda ölçme ve değerlendirme, spor psikolojisi, özel antrenman bilgisi, teknik-taktik konusunda teorik bilgilerin aktarıldığı kursta, ayrıca salsa ve serbest sitil danslarına yönelik uygulamalı dersler verildi" dedi.
Çinkitaş, ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, ÇÜ BESYO Müdürü Prof. Dr. Sadi Kurdak, Türkiye Dans Federasyonu Adana İl Temsilcisi Sibel Vural, Dans Topluluğu Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Cenap Türkeri, La Noche Dans Atölyesi Spor Kulübü Başkanı Oktay Filazoğlu ile kurs eğitmenlerine teşekkür etti.
Ayrıca kursa katılan aday antrenörleri de kutladı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku