Adana Halkının Sesi:
Türkiye Kulüplerarası Salsa Dans Yarışması Adana'da

Türkiye Dans Federasyonu Başkanı Tolgahan Çinkitaş, Türkiye Kulüplerarası Salsa Dans Yarıması'nın 20 Şubat Cumartesi günü Adana'da gerçekleştirileceğini söyledi.
Çinkitaş, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nda (BESYO) dün başlayan” Sportif Sosyal Danslar 1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu” için bulunduğu Adana'da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak'ı ziyaret ederek dans sporunun yaygınlaşması için yapılan çalışmaları anlattı.
Sporcu, hakem, antrenör, kulüp sayısında patlama yaşandığını ifade eden Çinkitaş, ziyaret sırasında konuşmasında şunlara yer verdi:
“Öncelikle Adana benim doğup, büyüdüğüm bir kent. Bu nedenle dans konusunda da önemli potansiyel gördüğüm Adana'ya pozitif ayrımcılık yapıyorum. Bu kapsamda; 20 Şubat Cumartesi günü Türkiye Kulüplerarası Salsa Dans Yarışması'nı Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu'nda gerçekleştireceğiz. 9 yıldır federasyon başkanlı yapmaktayım. Şuanda 10 bine yakın kız ve erkek sporcumuz, bin 200 antrenörümüz, 500 kadar üst düzey hakemimiz ve farklı illerde 124 kulübümüz bulunuyor. Bu yıl 14-16 Ekim tarihleri arasında ‘Dünya Standart Latin Dansları Şampiyonası' Antalya'da gerçekleştirilecek. Buraya Rusya, Almanya, İtalya, İngiltere, Kanada, Şili, Brezilya, Peru gibi 40 kadar ülkeden 500 kadar sporcu katılacak. Dünya Şampiyonası'na katılacak kafilede memleketim Adana'dan da sporcuların olmasını arzuluyorum.”
Çinkitaş, İl Spor Müdürü Ataşbak'ı çok donanımlı ve heyecanlı bulduğunu, Adana'da uluslar arası müsabaka vereceğini de sözlerine ekledi.
İl Spor Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Tolgahan Çinkitaş'ın Türkiye'ye dansı sevdirdiğini, Adana'da dans sporlarında iyi bir potansiyel bulunduğunu, dans sporunu geliştirmek ve yaygınlaştırmak için sponsor kuruluşların da desteğiyle yarışma sayısını artıracağını vurguladı.
Adana'da çağdaş tesislerin yanı sıra organizasyon konusunda hayli deneyimli bir ekibe sahip olduklarını ifade eden Ataşbak, tüm federasyonların ulusal ve uluslararası yarışları Adana'da yapmayı arzuladıklarını, Dans Federasyonu'nun uluslararası bazı faaliyetlerine ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını da sözlerine ekledi.
Ziyaret sırasında, Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, Eski Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, La Noche Dans Atölyesi Spor Kulübü Başkanı Oktay Filazoğlu da hazır bulundu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku