Adana Halkının Sesi:
Tümer: 'Zamlar Ücret Artışını Da Eritti”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, kent merkezindeki çalışmalarının yanı sıra kırsal bölgelerde yaşayan hemşehrileriyle buluşmalarına devam ediyor.
Zülfikar İnönü Tümer'in bu seferki durağı Karaisalı'nın Bekirli Mahallesi oldu. Mahalle statüsü verilen köylere yeterli hizmet götürülemediğini CHP Karaisalı İlçe Başkanı İlhan Şahin'le birlikte yerinde gören Tümer, 300 haneli Bekirli'nin geniş arazilere sahip olmasına rağmen sulama sorunuyla karşı karşıya olduğunu söyledi.
Susuzluk nedeniyle buğday ve ayçiçeği dışında ürün yetiştiremeyen köylülerin sorunlarına eğilen Tümer, çiftçinin girdi maliyetlerinin arttığını ancak su sorunu başta olmak üzere ürününü değerinde satamamasından dolayı katma değeri yüksek ürünlere yönelemediğini, tarlasını ekemez hale geldiğini vurguladı.
CHP politikalarının diğer partiler üzerinde de olumlu etki yaptığına işaret eden Tümer, asgari ücretteki belirsizliğe dikkati çekti. Seçim öncesi asgari ücretin işverene bir zararı olmadan net bin 500 lira olacağını uzman verileriyle açıklayan CHP'nin bu tutumunun iktidar partisini harekete geçirdiğini, asgari ücretin net bin 300 lira olacağına yönelik iktidar söylemlerine rağmen işçilerin asgari geçim indiriminin de dahil edildiği bir sözde artışla karşı karşıya kaldığını söyleyen Tümer, şöyle konuştu:
“Önümüzdeki dönemlerde yapılacak kesintiler nedeniyle çalışanlar bin 300 lirayı da alamayacak. Yeni yılla birlikte vatandaşın sırtına yüklenen zamlar sözde ücret artışlarını da eritmiş oldu. Öte yandan asgari ücretteki vergi yükünün işverene bindirilmesi nedeniyle yurdun birçok yerinde işçi çıkışları yaşandığına tanık oluyoruz. Başta narenciye üreticimiz olmak üzere çiftçimiz de belirsizliklerle dolu bir süreç yaşıyor. Ülkedeki tek adam yönetimine, ‘ben yaptım oldu' mantığına karşı çıkmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın dertleriyle dertleneceğiz, üzüntülerine, acılarına ve sevinçlerine ortak olmaya gayret göstereceğiz. Muhalefet milletvekili olmak bizi umutsuzluğa sevketmeyecek tam tersine daha çok vatandaş odaklı çalışma yapacağız.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku