Adana Halkının Sesi:
Sözlü'nün Çağrısına Destek

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün, müteahhitleri Denizli ve Mithatpaşa'da yatırıma çağırması kamuoyundan destek gördü.
Sözlü'nün, Adana Yapı Müteahhitleri Derneği'nin (AYAMDER) konuğu olarak katıldığı toplantıda, “Adana'da artık problemli parsel dönemi bitti. Müteahhitlerimizin, Gürselpaşa Mahallesi'nde yüzde 60'lara kadar varan kat karşılığı parsellere bina yapmayı tercih etmelerinin yanında farklı bakış açılarıyla konuya yaklaşmalarını bekliyorum. Denizli ve Mithatpaşa mahallelerine yönelinmesi en iyi karar olur. Türkmenbaşı'ndan Denizli'ye, Alparslan Türkeş'ten Mithatpaşa'ya inin. Yatırımlarınızı buralarda yapmaya çalışın. Tek başınıza yapamazsanız, ortaklıklar kurun“ şeklinde yaptığı açıklama kamuoyunda olumlu yankılar buldu.
Şehir Plancıları Odası Adana Şube Başkanı Gülcan Keskin, yerinde dönüşümden yana olduklarını belirterek, “Yerinde dönüşüm olduğu sürece, söz konusu mahallelerdeki vatandaş yerinden edilmediği sürece Başkan Hüseyin Sözlü'nü çağrısını ve düşüncesini olumlu buluyoruz" dedi.
Yapılacak kentsel dönüşüm çalışmasının sadece fiziksel değil, sosyal-kültürel anlamda da gerçekleşmesi gerektiğini belirten Keskin, "Ortaya çıkacak gelirden de mutlaka bölge insanının yararlandırılması gerek. Özellikle istihdam olarak geri dönüş sağlanırsa çok yerinde olur. Havaalanının bulunduğu noktada olması ve kentin giriş noktasının hedef alınması özellikleri nedeniyle de söz konusu mahallerde kentsel dönüşüm yapılması çağrısını destekliyoruz. Kentin mimari özelliklerine uygun, rüzgar ve yeşil koridorlar gözetilerek, sosyal donatı alanları için yeterli alan ayrılarak çalışılırsa yer seçimini çok mantıklı buluyoruz. Vatandaşı yerinden etmeden yapılacak çalışmanın da bazı sorunların belirli noktalarda öbeklenmesini önleyeceğine inanıyoruz” diye konuştu.
Mithatpaşa Mahallesi Muhtarı Cengiz Şen de, Başkan Hüseyin Sözlü'nün çağrısının çok yerinde olduğunu ifade ederek, “Mahalle sakinleri uzun süredir bu açıklamayı bekliyordu. Kimse evine yatırım yapmıyordu. Mahallemizde ambulansın, itfaiyenin, çöp kamyonunun giremediği sokaklar var. İki insanın yan yana yürüyemeyeceği sokakların bulunduğu noktalar mevcut. Hüseyin Sözlü Başkanımız gibi cesaretli bir belediye başkanı bekliyorduk. Mahallemizin modern ve insanca yaşanabilecek bir yer haline gelmesi için çağrı yapan Başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Denizli Mahallesi Muhtarı Mehmet Yıldırım, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün çağrısını çok olumlu bulduğunu ve yürekten desteklediğini söyledi. Yıldırım, şöyle konuştu:
“O ne diyorsa onun yanındayız. Çarşıya 15 dakika mesafede olmasına rağmen köy olarak adlandırılan mahalleler, Başkan Sözlü'nün çağrı yaptığı yatırımların gerçekleştirilmesi halinde modern hale gelecek. İlk adımı atan Hüseyin Sözlü Başkanımızın sonuna yanındayız.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku