Adana Halkının Sesi:
Sorar: 'Eleştirilere Hizmetle Cevap Vermelerini Beklerdik”

AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Ali Sorar, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin ‘2 yıldır hizmet üretmediği' yolundaki eleştirilere hakarete varan sözlü cevaplar aldıklarını söyledi.
Sorar, yaptığı açıklamada, "Adana'nın hizmetten yoksun kaldığına dair eleştirilerimize karşı hizmetle cevap vermek yerine sığ, bir o kadar basit bir şekilde kelimeleri yan yana getirerek gündemde kalmak isteyen Adana Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin açıklamaları, maalesef pencereye buğu ile yazılmış bir kaç harften öteye geçmeyi başaramıyor. İnsanların eleştirilere cevap vermek yerine tepki sözleri sıralamalarını dinlemek hep hoşuma gitmiştir. Çünkü insanlar bu durumlarda, yapmak istedikleri ama yapamadıkları şeyleri anlatırlar. Adana'nın ve Adanalının sorunlarını dile getiren, çözüm önerileri sunan, yetkililer tarafından çözüm üretilmesini bekleyen grup başkan vekilimiz mi Adana'ya yabancı yoksa sizler mi vatandaşa ve sorunlara kulak tıkayarak, görmezden gelerek sorunlara Fransızsınız. Hizmet için yapılan eleştirileri şahsa indirgemek peşinen hizmetsizliği kabul etmektir" dedi.
Hizmet üretmek yerine, cümlenin öznesine mana yüklemek isteyenler kervanına MHP Meclis Üyesi Murat Cevheribucak'ın da katıldığını ifade eden Sorar, şöyle devam etti:
"Hızını alamayıp tüm eczacılara hakaret etmeyi ihmal etmemiş. Bizim Grup Başkan Vekilimiz Ecz. Ozan Gülaçtı'nın mesleğiyle dalga geçmek için ‘Bu iş eczanede, su topu satmaya benzemez' demiş ve Türkiye'deki 25 bin civarındaki eczacıyı ‘Su topu satıcısı' olarak nitelendirerek talihsiz bir açıklamaya imza atmıştır. Eczaneler su topu değil, şifa dağıtan yerlerdir. Eczaneler bizim en yakın sağlık danışmanımızdır. Bu konuda eczacılar odasının ve tüm eczacıların, sektörleri için yapılan bu talihsiz hakareti kınayacağından hiç şüphem yok. Hatta MHP Kozan Meclis Üyesi Ecz. Oğuz Arık'ın da bir eczacı olarak tüm eczacılar gibi partilisinin ‘Su topu satıcısı' hakaretine üzüldüğünden eminim. Herkesin fobileri vardır. Adana Büyükşehir yetkililerinin fobisi de, hizmetsiz kalan Adana ile ilgili birilerinin kalkıp, büyükşehir yetkililerinin yüzüne karşı hizmetsizliği söylemesi. Sayın Cevheribucak'ın söylediklerine bakınca anladığımız, büyükşehirde eleştirilerden kimsenin alınacak derse ihtiyacının olmadığıdır. Bizim bildiğimiz tek şey var o da, hizmetsiz geçen kaybettiğimiz koca iki yılın geri gelmeyeceği ve önümüzdeki üç yılın da, geçmiş yılların referansı niteliğinde olacağıdır. Son olarak Sayın Cevheribucak, her eleştiriye çözüm üretseniz ve eleştirileri hizmetle çürütmeyi deneseniz emin olun daha başarılı olursunuz. Ayrıca hizmetlerinizi anlatmak yerine agresif sözleriniz Adanalının her derdine deva olsaydı, eczaneler antidepresan ilaçlarının tamamını raflarından indirirdi.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku