Adana Halkının Sesi:
Seyhan Belediyesi'nden Bayırbucak Türkmenleri'ne Yardım Eli

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Nerede bir mağduriyet varsa oraya yardım eli uzatıyoruz” dedi. Seyhan Belediye Meclisi'nde oybirliği ile kararlaştırılan Bayırbucak Türkmenleri'ne insani yardım malzemeleri özel bir Tır ile bölgeye gönderildi.
Seyhan Belediye Meclisi'nde grubu bulunan siyasi parti temsilcilerinden Devlet Korkutan ve Ali Coşkun'un refakatinde insani yardım malzemelerinin bölgeye hareketinden önce Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar belediyenin yardım çalışmalarıyla ilgili açıklamalar yaptı.
“Adana halkının huzurunda tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Çok duyarlı bir meclis grubumuz var” diyen Başkan Karalar, “Nerede bir mağduriyet varsa oraya yardım eli uzatmak niyetindeyiz. Şimdi yine Irak'ta Suriye'de mağdur olan insanların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Burada daha çok kadın ve çocuk giysisi ağırlıkta, battaniye ve gıda malzemeleri bulunuyor” dedi.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, önceki dönemlerde de doğal afetler, maden kazaları ve savaş bölgelerinden kaçmak zorunda kalan mağdur insanların ihtiyaçlarını çözmek adına yardım eli uzattıklarını hatırlatarak, “Umarım Ortadoğu'daki ateş biran evvel söner. Akan kan biran evvel durur. Dünyaya barış gelir. Daha huzurlu oluruz” diye konuştu.
Seyhan Belediye Meclisi'nin tüm partili meclis üyelerinin oybirliği ile kararlaştırdığı insani yardım malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında refakatçi olarak görev üstlenen AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ali Coşkun ve MHP Belediye Meclis Üyesi Devlet Korkutan ile Seyhan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Fazilet Badansavaş mağduru insanları soğuk kış şartlarında koruyacak yardım götürmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Meclis üyeleri, Seyhan Belediyesi'ne ulaşan insani yardım taleplerinin oy birliği ile kabul edildiğini ve yardım eli uzatıldığını belirterek, “Konu insansa bunun siyasi görüşü olmaz. Belediyemiz ve başkanımızla birlikte tüm parti grubu temsilcileri yardım kararlarını oy birliğiyle ilgili yerlere ulaştırıyoruz” dedi.
Açıklamaların ardından Hatay Yayladağı'na sığınan Bayırbucak Türkmenleri'ne ulaştırılmak üzere hazırlanan çeşitli bedenlerde ve büyüklükte kazak, mont, bot ve battaniye ile un ve diğer gıda malzemelerini taşıyan yardım Tır'ı bölgeye hareket etti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku