Adana Halkının Sesi:
Savaş Mağduru Culya Doğum Gününü Yoğun Bakımda Kutladı

Adana Numune Eğitim Araştırma Hastanesi Seyhan Uygulama Merkezi Yanık Merkezinde tedavi gören Suriyeli Culya Mustafa, 3. yaşına yoğun bakımda girdi.
Evlerinde çıkan yangında, vücudunun yüzde 50'si ağır yaralanan kız çocuğu iki ay önce Türkiye'ye getirilerek yanık merkezinde tedavi altına alındı. Vücudunda 3. derece yanık olan Culya hastanede yattığı süre içinde ciddi tedaviler gördü, greft ameliyatı oldu. Küçük yaşında büyük acılar ve yıkıma şahit olan Culya'yı, doğum gününde yanık merkezinde görev yapan sağlık çalışanları yalnız bırakmadı.
Sağlık çalışanlarının yaptığı organizasyonla, Suriyeli küçük kızın doğum günü yoğun bakımda kutlandı. Yaşadığı tüm acılara rağmen, kendisi için hazırlanan doğum günü partisinde oldukça keyifli görünen küçük Culya'nın mutluluğu ailesini ve sağlık çalışanlarını duygulandırdı.
Culya'nın anne ve babası yanık merkezi çalışanlarına ve yetkililere kendilerine gösterilen şefkat ve ilgi için teşekkür etti.
Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, şöyle konuştu:
“Yanık merkezimizde sıcak su, sıcak çay yanığıyla tedavi gören çocukların yanı sıra, Suriye'de yaşanan iç savaş nedeniyle yatan çocuk hastalarımız da geliyor. Merkezimiz, ağır yanık hastalarına bakacak deneyime sahip. Ekibimiz, merkezimizde yatan çocuk hastaları tedavi etmenin yanında, gösterdikleri şefkatle onlar için düzenledikleri organizasyonla yaşadıkları travmayı unutturmaya çalışıyor. Biz, belki bu çocukların vücutlarındaki yara izlerini tamamen yok edemeyebiliriz ama oluşan psikolojik hasarı onarabiliriz.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku