Adana Halkının Sesi:

Adana'nın köklü sanayici ailelerinden Özaltın ailesi, Seyhan ilçesine "Saniye-Hüsamettin Özaltın Ortaokulu" adı verilen bir okul yaptıracak.
Valilik makamında düzenlenen protokol imza törenine Vali Mustafa Büyük, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ve hayırsever Özaltın ailesi katıldı.
Vali Mustafa Büyük, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ve hayırsever Saniye Özaltın tarafından "Saniye-Hüsamettin Özaltın Ortaokulu"nun protokolü imzalandı.
Yapılan protokole bağlı olarak Seyhan ilçesi Yeşilyuva Mahallesi 711 Ada, 1242 Parselde kayıtlı bulunan mülkiyeti maliye hazinesine ait arsanın üzerinde bulunan Mithatpaşa Ortaokulu bahçesine 2016 yılı temel eğitim yapım programı kapsamında, 10428 tip projeli 28 derslikli olarak yapılacak okul inşaatında kullanılmak üzere hayırsever Saniye Özaltın 2 milyon lira nakit bağışladı.
Yapılan bağış miktarının proje maliyetinin artması durumunda kalan eksik harcama genel bütçeden karşılanacak.
Vali Mustafa Büyük, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ve hayırsever Saniye Özaltın tarafından "Saniye-Hüsamettin Özaltın Ortaokulu "nun protokolü imzalandı.
İmzalanan protokol sonrası konuşma yapan Vali Büyük, “Allah herkese bu gururu bu iftarı yaşatsın. İnsanın varlığı olurda, yapması kolay değildir. İnsan, sağlıklı ve hayatta iken, topluma yararlı bir şeyler yapabiliyorsa ne mutlu ona, bu güzellik herkese nasip olmaz. Ben değerli hayırsever ailemizi kutluyorum” dedi.
Saniye-Hüsamettin Özaltın Ortaokulu'nun eğitim öğretime 2017 yılında başlaması planlandı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku