Orman Zararlısı Böceklerle Mücadele Sürüyor Haberi
Adana Halkının Sesi:
Orman Zararlısı Böceklerle Mücadele Sürüyor

Adana Orman Bölge Müdürlüğü Orman Zararlılarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından orman zararlısı böceklerle mücadelede kapsamında 7 bin 376 hektar alanda çalışıldığı ve 111 bin 618 TL harcama yapıldığı belirtildi.
Orman Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, zararlı böcekle mücadelede kimyasal ilaç kullanılmadan tamamen doğaya uygun yöntemler seçildiği bildirildi.
Kaçakçılık ve ormanlara usulsüz müdahaleler konusunda da yoğun bir gayret gösterildiğini belirten Orman Zararlılarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri bu kapsamda personelin eğitimlerini, donanımlarını sürekli güncellediklerini kaydetti.
Orman Bölge Müdürü İsmet Erol, ormanlarda sağlıklı olarak sürekliliğinin sağlanması, bozulan doğal denge sonucu bazı yerlerde artan zararlı böcek popülasyonlarının azaltılması, doğadaki besin zincirine denge sağlanarak her ortamda olması gereken kadar böceğin bulunması için yararlı böceklerin üretilerek doğaya salındığını söyledi. Bazı faydalı böceklerin azalmasını önlemek için de müdahaleler yapıldığını, bunu yaparken de başka dengelere zarar verilmemesinin çok önemli olduğunu belirten Erol, ormanları sadece ormancıların koruyamayacağını kaydetti. Erol, her ağacın başına koruma memuru dikilemeyeceğini aktararak, her bir vatandaşın bu işte sorumluluk sahibi olması gerektiğini söyledi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku