Adana Halkının Sesi:
Öğrenciler 'Ertuğrul 1890” Filmi İle Tarihe Yolculuk Yaptı

Adana'nın Çukurova ilçesindeki Kabasakal Ortaokulu'nda eğitim gören öğrenciler, vizyona girdiği günden itibaren büyük ilgi gören Ertuğrul 1890 filmini izleyerek tarihin tozlu sayfalarına yolculuk ettiler.
Kabasakal Ortaokulu öğrencileri Adana Optimum Alışveriş Merkezi'nin düzenlediği sinema etkinliği kapsamında öğretmenleriyle birlikte AVM'ye gelerek Ertuğrul 1890 filmini izledi.
Yarıyıl tatilin yaklaştığı şu günlerde, ders yoğunluğunun yarattığı stresi üzerilerinden atmaya çalışan öğrenciler için, Optimum'daki Avşar Sineması'nda düzenlenen sinema etkinliği, küçük ziyaretçilerin yüzünü güldürdü.
TARİHE TANIK OLDULAR
Öğrenciler, 1890 yılında Japon sularında batan ve 681 denizciye mezar olan Osmanlı firkateyni Ertuğrul'un hazin hikayesi ile 1985'te 215 Japon vatandaşının İran-Irak savaşından kurtarılmasının çarpıcı öyküsünü kurgusal bir senaryoyla anlatan filmi izlerken tarihe tanık oldular. Duygu dolu anlar yaşayan öğrenciler tarihte yaşanan hüzünlü hikayenin etkisinde kaldıklarını belirttiler.
Arkadaşlarıyla birlikte sinema keyfi yaparak farklı bir gün yaşadıklarını belirten Kabasakal Ortaokulu öğrencileri, film organizasyonu için Optimum yöneticilerine de teşekkür ettiler.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku