Adana Halkının Sesi:
Kuvvayi Milliyeci Savaşan'ın Tarihi Konağı Restore Edilecek

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Milli Mücadele yıllarında aktif şekilde görev üstlenen Vehbi Necip Savaşan'a ait tarihi konağı restore edilmek üzere ailesinden bir protokolle teslim aldı.
Tarihi Tepebağ Mahallesi'nde bulunan ve Milli Mücadele'nin Kuvayi Milliye kahramanlarından Vehbi Necip Savaşan'a ait tarihi konak Savaşan ailesini temsilen Aydın Murat Savaşan'la imzalanan bir protokolle teslim alındı.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, makam odasında imzalanan protokol töreninde yaptığı konuşmada, “Atalarımızın, ecdatlarımızın eserlerine bu şekilde sahip çıkıyoruz. Savaşan Ailesi'ne de bu duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir binayı bize 15 yıllığına verdiler.Restore ettikten sonra bu tarihi binanın yaşayabilmesi ve içerisinde çeşitli kültürel etkinliklerin yapılabilmesi için bir düzenleme yapacağız” dedi.
"2016'DA 10 TARİHİ ESER YENİDEN AYAĞA KALDIRILACAK"
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, göreve seçildikten sonra özel bir önem verdikleri tarihi yapıların restorasyonu ve gelecek kuşaklara aktarılması konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Karalar, “Sadece 2016 yılında tescilli beş tarihi binayı restore edeceğiz. Tepebağ'daki Turan Arın Sokak üzerinde bulunan Musa Balı Konağı'dadâhil olmak üzere 2016 sonunda restore edip ayağa kaldıracağımız tescilli bina sayımız 10 olacaktır” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Tepebağ Mahallesi'nde bulunan Kuvayi Milli kahramanlarından Vehbi Necip Savaşan'a ait tarihi konak restore edilip 15 yıllığına işletilmek üzere Savaşan ailesini temsilen Aydın Murat Savaşan tarafından imzalanan bir protokolle Seyhan Belediyesi'ne devredildi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku