Adana Halkının Sesi:
Kan Film Festivali'ne Azerbaycan'dan ‘Gönüllü' Desteği

Adana Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Derneği (ATODER) Başkanı Ali Kılıç, Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı kapsamında Azerbaycan'dan Adana'ya gelen iki gönüllünün Kan Film Festivali hazırlıklarına katılacağını duyurdu. Kılıç, “Diğer projelerimizde de bize destek olacak misafirlerimizi 9 ay burada ağırlayacağız” dedi.
Ulusal Ajans'ın Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı kapsamında akredite olan ATODER, başvurduğu ‘Power of Thalassemia' adlı projesi kabul edildi. Avrupa Birliği Bakanlığı'na bağlı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nın finansal destek sağladığı proje kapsamında Azerbaycan ve İtalya'dan dört gönüllü dokuz ay olmak üzere ATODER'in çalışmalarına katılacak.
AZERİLERDEN SONRA İTALYANLAR GELECEK
ATODER Başkanı Ali Kılıç, bu çerçevede Azerbaycan'ın başkenti Bakü'den iki gönüllünün Adana'ya geldiğini söyledi. Misafirlerinin; ATODER'in öncülüğünde, Türkiye Talasemi Federasyonu ve Türk Kızılayı işbirliğiyle bu yıl 6-7-8 Mayıs'ta Adana'da gerçekleştirilecek Kan Film Festivali'nin hazırlıklarına da katılacağını kaydeden Kılıç, dokuz ay bittiğinde ise diğer iki İtalyan misafirin Adana'da olacağını belirtti. Kılıç, “Misafirlerimizi Adana'da en iyi şekilde ağırlayacağız, Adana'dan mutlu ayrılmaları için elimizden geleni yapacağız” dedi.
Aynı zamanda Türkiye Talasemi Federasyonu Başkanı olan Ali Kılıç, Kan Film Festivali'nin hazırlıklarında son aşamaya gelindiğini sözlerine ekledi.
TALASEMİ AZERBAYCAN'DA DA BİLİNİYOR
Bakü'de Rusça öğretmeni olan Suada Huseynzadeh ile bilgisayar mühendisi olan Kerim Balayev ise, Adana'da olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Huseynzadeh ve Balayev, “Burada talasemili çocuklara destek olmak ve yeni hasta doğumunu önlemek amacıyla ATODER'le birlikte hareket edeceğiz. Azerbaycan'da da görülen bu hastalıktan dolayı konuya uzak değiliz. Toplumun bilinçli olması adına çalışmalar devam etmeli. Bunun için buradayız. Öte yandan bu bilinçlenmede önemli katkısı olacağına inandığımız Kan Film Festivali'nin hazırlıkları kapsamında da çalışmalara katılacağız. ATODER'e, misafirperverliklerinden ötürü teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku