Adana Halkının Sesi:
İçözü: 'Kelime Dağarcığı Dolmayan Kumbaradır

Gazetecilik mesleğinin yanı sıra, satış rekorları kıran çocuk kitaplarının da yazarı olan Nur İçözü, öğrencilerle söyleşide bulunup, kitaplarını imzaladı.
Nur İçözü, Başkent Üniversitesi Adana Özel Başkent Okullarındaki söyleşisinde, kitap okumanın kelime dağarcığını geliştireceğini belirterek, “Kelime dağarcığımız bir kumbara gibidir. Fakat bu para kumbarası gibi bir süre sonra tamamen dolmaz. Sürekli içine yeni bilgiler alır. Siz ne kadar kitap okursanız o kumbara o kadar genişler ve size daha fazla bilgi sunar” dedi.
Öğrencilere, çok değerli bir okulda eğitim gördüklerini söyleyip, “Bunun kıymetini bilin” diyen İçözü, kitap okumanın hayal gücünü de artıracağını kaydetti.
Çocukluk döneminde yaşanan hayal dünyasının, büyükler için neredeyse unutulmuş bir alan olduğunu vurgulayan İçözü, ”Yetişkinler, sahip oldukları sorumluluklar sebebiyle, düşlerini yavaş yavaş bir kenara kaldırıyorlar. Oysa siz çocukların, hayalleri devam ediyor. Okuyacağınız kitaplarla bu hayallerinizi, ufukların ötesine çıkartabilirsiniz” ifadelerini kullandı.
Yaşamının büyük bölümününde Türkiye'nin önemli gazete ve dergilerinde çocuklara yönelik yayınlarla sürdüren İçözü, söyleşi sonrasında öğrencilerin kitaplarını imzaladı. “Kar Masalları", "Yüreğimin Kıyısında", "Hürriyet", "Korsanların Peşinde", "Sihirli Düşler Kalesi", "Güneşe Tırmanan Çocuk" ve "Bugün Ne Cadılık Yaptım” gibi çok sayıda kitabı bulunan Nur İçözü, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku