Adana Halkının Sesi:

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Adana Seyhan ve Yüreğir Gençlik Merkezleri tarafından organize edilen “Hayallerini Sahneye Taşı” etkinliği gerçekleştirildi. Skeç dalında TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi Adana şampiyonu oldu.
Yüreğir Gençlik Merkezi Müdürü Eyüp Çelikoğlu, Seyhan Ramazanoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen “Hayallerini Sahneye Taşı” sloganıyla hayata geçirilen projeye katılan okulların komedi ve drama türünde yarışmaya 5 okulun katıldığını söyledi.
Çelikoğlu ,yarışmalara Adana Erkek Anadolu Lisesi, Kurttepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi, Ceyhan Kasım Garipoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bahattin Vahap Zade Sosyal Bilimler Lisesi'nin katıldığını,Çukurova ÇEAŞ Anadolu Lisesinin müracaat ettiğini ancak yarışmalara gelmediklerini belirtti.
Biz farklı bölgelerden farklı aile çevrelerinden gelen gençlerimize tiyatro etkinliğiyle dokunmak, onların standart ya da sorunlu hayatlarından kurtularak var olmalarını sağlamak istediklerini söyleyen Çelikoğlu sözlerine söyle devam etti:
"Bakanlığımız himayesinde birçok gençlik projesi yürütülmektedir. Şuan gençlerin hayallerini ya da iç dünyalarını ifade edebilmeleri ve gösterebilmeleri için ‘Hayallerini Sahneye Taşı' skeç yarışma projemiz başlattık. 14-29 yaş arasındaki gençler en az 8 en fazla 20 dakika ile sınırlı olmak kaydıyla drama ve komedi alanında adalet, doğruluk, dürüstlük, çalışkanlık, üretkenlik, yardımseverlik, öz güven, sorumluluk, saygı, hoşgörü, alçak gönüllülük, empati, kanaatkarlık, güven, sevgi, saygı konularında kendi yazacakları senaryolarla bu projeye hazırlandılar. Adana'da birinci olan ekip 17 Mart'ta Mersinde grup birinciliği ,19 Mayıs Gençlik Haftası'nda da Ankara'da Türkiye finaline katılmaya hak kazanandılar. Finale kalan grup yurt dışı ve yurt içi etkinliklerine katılma hakkı kazanacak.”
Ayrıca "Hayallerini Sahneye Taşı " skeç yarışmasına Seyhan Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tosun ile yarışmaya katılan okulların öğretmenleri ve öğrencileri izledi.
Tiyatro oyuncularından Turgut Bağır, Başar Uğur ile Yüreğir Gençlik Merkezi Müdürü Eyup Çelikoğlu'nun jüri üyesi olarak görev yaptıkları skeç yarışmaları ,yapılan değerlendirmeler sonucu dereceye giren okulların isimleri şu şekilde:
TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi (Vatanı Ben mi Kurtaracağım?) birinci, Bahattin Vahap Zade Sosyal Bilimler Lisesi (Örnek Şahsiyet Mehmet Akif Ersoy) ikinci, Adana Erkek Anadolu Lisesi (Vesikalık Fotoğraf Töre Muhakemesi) üçüncü, Kurttepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Öz Güvenli Ol Kazan)dördüncü Ceyhan Kasım Garipoğlu Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi (Kime Niyet Kime Kısmet) beşinci oldu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku