Adana Halkının Sesi:
Halter Milli Takımı Avrupa Şampiyonası'na Adana'da Hazırlanıyor

Türkiye Halter Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan “Büyük Erkekler Halter Milli Takım Kampı” Adana'da başladı.
Büyük Erkekler Halter Milli Takım Antrenörü Mehmet Yılmaz, farklı bölgelerden kendisiyle birlikte 4 antrenör ve 16 sporcu ile 24 Şubat Çarşamba gününe kadar Adana'da Yüreğir Serinevler Kamp Eğitim Merkezi'nde Avrupa Şampiyonası'na hazırlanacaklarını söyledi.
Adana'da iyi koşullarda hazırlandıklarını belirten Yılmaz, “Öncelikle hava koşulları, tesisler ve yöneticilerin yakın ilgisi nedeniyle hazırlık için Adana ideal bir kent. Burada tesislerin yanı sıra, beslenme, ulaşım ve her konuda yöneticiler bizlere katkı sağlıyorlar. Kampta 16 sporcu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kampa katılan tüm sporcular, uluslararası müsabakalarda, Avrupa ve dünya şampiyonalarında dereceleri bulunan sporcular. Yakın hedefte 11-17 Nisan tarihleri arasında Norveç'te çok önem verdiğimiz Büyük Erkekler Avrupa Şampiyonası var. Orada takım halinde dereceye girerek Brezilya'nın Rio De Janeiro Kenti'nde gerçekleştirilecek Olimpiyat Oyunları için kota alacağız. Çok deneyimli sporcuların yanı sıra Ahmet Turan Okyay, Sadrettin Gedik ve Emrah Aydın gibi genç sporcuların Avrupa Şampiyonası'nda kürsüye çıkacaklarına inanıyorum” dedi.
Adana'da antrenörler Mehmet Yılmaz, Arif Kıran, Osman Nuri Vural ve Erkan Kayır'ın yanı sıra kampta bulunan 16 sporcunun isimleri şöyle:
"İsmet Algül, Bünyamin Sezer, Hurşit Atak, Danıyar İsmayılov, Ahmet Turan Okyay, İbrahim Arat, Resul Elvan, Emrah Aydın, Süleyman Rüzgar, Celil Erdoğdu, Ahmet Çağdar, Sadrettin Gedik, Samet Keleş, Ekrem Ağıllı, Gökhan Kılıç ve Semih Yağcı."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku