Adana Halkının Sesi:
Gülnihal Yılın İlk Konserini Verdi

Adana'da faaliyet gösteren İhsan Serintürk tarafından kurulan ve başkanlığını da Meriç Kanan'ın yaptığı Gülnihal Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Korusu, 2016'nın ilk konserini icra etti.
Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilen konser, konser sunucusu Sevgi Kanan'ın Emekli Edebiyat Öğretmeni Osman Edip Türkmen'e ait ”Bir resim yap çocuğum” adlı şiirini okumasıyla start aldı.
İhsan Serintürk'ün Koro Şefliği'ndeki konserde Türk Sanat Müziği'nin unutulmaz eserler seslendirildi. Duygulu anların yoğun olarak yaşandığı konserde Türk Sanat Müziği'nin sevdalısı konuklar, Sevgi Kanan'ın anlattığı “Kara Tren” ve “Havada Bulut Yok” adlı türkülerin hikayelerini de büyük bir keyifle dinledi.
Konukların, iki türkü seslendirilirken sanatçılara eşlik etmesi de dikkat çekti. Yaklaşık 2 saat süren konser sona erdiğinde konuklar sanatçıları dakikalarca ayakta alkışladı. Alkışlarla tekrar sahneye davet edilen sanatçılar bu kez, “Yar Saçların Lüle Lüle” adlı hicaz eseri seslendirdi ve konuklar bu esere de eşlik ederek unutulmaz bir gece yaşadı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku