Adana Halkının Sesi:
Etiyopya Büyükelçisi'nden Adana Btü'ye Ziyaret

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ayalew Gobezie Workneh, Etiyopya Adana Fahri Konsolosu Yusuf Can Dağtekin ve beraberindeki heyet Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ) Vekil Rektörü Prof. Dr. Aykut Gül'ü makamında ziyaret etti.
Ziyarette Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Gök ve Dış İlişkiler Birim Başkanı Doç. Dr. Efe Efeoğlu da hazır bulundu.
Yapılan görüşmelerde iki ülkenin yükseköğretim kurumları arasındaki ilişkilerin gelişimine katkı sağlayacak şekilde Adana BTÜ ile Etiyopya Üniversiteleri arasındaki olası işbirlikleri ele alındı. Bu kapsamda Büyükelçi Ayalew Gobezie Workneh, Etiyopya'nın önemli üniversitelerinden biri olan Bahir Dar Üniversitesi'nin ortaklık teklifini sundu. İşbirliği kapsamında iki ülke üniversiteleri arasında öğretim üyesi ve öğrenci değişim programlarının yapılabileceği dile getirildi.
Prof. Dr. Aykut Gül, 95 milyonluk nüfusu ile Afrika'nın önemli ülkelerinden olan Etiyopya ile yükseköğretim kapsamında işbirliği imkânlarını memnuniyetle değerlendireceklerini belirtti. Prof. Dr. Gül, “Uluslararası işbirlikleri, üniversitelerin kapılarını dünyaya açması adına son derece önem arz etmektedir. Sayın Büyükelçimize nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler, işbirliği için her türlü desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.
Ziyaret sonunda Büyükelçi Ayalew Gobezie Workneh ve Prof. Dr. Aykut Gül, günün anısına birbirlerine karşılıklı hediyeler sundular.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku