Adana Halkının Sesi:
Emekliye Ayrılan Cumhuriyet Savcısı Ve Hakimlere Veda

Adana Adliyesi'nde görev yaparken yaş haddinden dolayı emekliye ayrılan hakimler Recep Toprak ve Osman Yıldırım ile Cumhuriyet Savcısı Mustafa Öztürk, meslektaşları tarafından düzenlenen törenle adliyeye veda etti.
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Toplantı Salonu'nda düzenlenen veda törenine, çok sayıda hakim ve Cumhuriyet Savcısı katıldı. Törende konuşan Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adana Adliyesi'nin çok değerli 3 yargı mensubunu uğurlamanın burukluğunu yaşadıklarını söyledi.
Birlikte çalışmaktan mutlu olduğunu belirten Başsavcı Yeldan, "Ömrünü adalete adayan, hak için diyardan diyara gezen, yeri geldiğinde çocuğunu, eşini ihmal edip tüm emeğini mesleğe, adalete teslim eden meslek büyüklerimiz bizim için çok değerlidir. Onların bu şekilde mezuniyet belgeleri almaları mesleğimiz açısından, adliyemiz açısından bir gurur kaynağıdır. 40 seneye yakın ülkemizin çeşitli yerlerinde adalete hizmet etmek, bunu onurla son güne kadar taşımak, mesleğin bu aşamasına şerefiyle bugünlere gelmek inşallah herkese nasip olur" dedi.
"HİZMETLERİYLE ÖRNEK OLDULAR"
Adana Adliyesi'nde görev yaptıkları süre boyunca doğruya, iyiye, adalete yönelik tavırları ve duruşlarıyla örnek olduğunu kaydeden Yeldan, bundan sonra da her zaman onlarla birlikte olacaklarını bildirdi. Hizmetlerinden dolayı emekli olan Cumhuriyet savcısı ve hakimlere teşekkür eden Başsavcı Ali Yeldan, "Aileleriyle çocuklarıyla, eşleriyle beraber huzurlu, mutlu, sağlıklı bir emeklilik diliyorum. Ben yargı teşkilatımız ve adliyemiz adına, yaptıkları hizmetlerinden dolayı hepsine şükranlarımı ifade ediyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan emekli olan Cumhuriyet Savcısı Mustafa Öztürk'e, Adana Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz 3. Asliye Ceza Hakimi Osman Yıldırım'a, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun da 10. Asliye Ceza hakimi Recep Toprak'a Adana Adliyesi adına anı hediyesi ve çiçek takdim etti.
"YARGININ BAĞIMSIZLIĞI VE TARAFSIZLIĞI İÇİN ÇALIŞTIK"
Yaş haddinden emekliye ayrılan Cumhuriyet Savcısı Öztürk ile hakimler Toprak ve Yıldırım da, görevleri boyunca yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı ilkelerine bağlı kaldıklarını, baskı altında kalmadan yasaların gerektiği şekilde vicdanlarıyla karar verdiklerini belirterek, töreni düzenleyenlere teşekkür etti. Törenin ardından, emekliye ayrılan savcı ve hakimler, meslektaşlarıyla tek tek tokalaşarak vedalaştı.
Tokat'ın Artova ilçesinde doğan emekli Cumhuriyet Savcısı Mustafa Öztürk, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki eğitiminin ardından, sırasıyla Ulubey, Çiçekdağı, Lapseki ve Van'da, 1997 yılından itibaren de Adana Adliyesi'nde görevini sürdürdü. Osmaniyeli olan emekli hakim Osman Yıldırım ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra Mersin, Diyarbakır, Gülnar, İdil'de, 2012'den sonra ise Adana Adliyesi'nde görev üstlendi. Gaziantep'in İslahiye ilçesinde doğan emekli hakim Recep Toprak da, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladığı eğitiminin ardından sırasıyla Ardahan, Arpaçay, Göksun, Acıpayam, Alaşehir ve Malatya'da, 2002 yılından sonra da Adana Adliyesi'nde çalıştı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku