Adana Halkının Sesi:
Doğu Akdeniz Orman Mühendisleri Odası Kongreye Gidiyor

Doğu Akdeniz Orman Mühendisleri Odası kongreye gidiyor. Mustafa Pekel'in başkanlığındaki Meslekte Birlik Grubu'nun iddialı olduğu kongrede Adana, Mersin, Kayseri, Kahramanmaraş illerinden toplam 1567 orman mühendisi oy kullanacak.
6 Şubat 2016 Cumartesi günü saat 10.00'da SODES Gençlik Merkezi'nde yapılacak kongrenin ilk gününde olağanüstü kurul ve divan toplantısı yapılacak ve pazar günü ise gerçekleştirilecek seçimlerle devam edecek.
Meslekte Birlik Grubu'nun adayı Mustafa Pekel, orman mühendislerine dağıttığı broşürde, istihdam vaadiyle istismar edilen genç orman mühendislerine seslenerek, “Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın, Orman Genel Müdürlüğü'nün görevi, ormanların korunmasını, geliştirilmesini ve devamlılığını sağlamaktır. Yapılacak ormancılık faaliyetlerinin tamamını standartlara uygun, şeffaf yapmak ve yaptırmak zorundadır. Odamızın öncülüğünde çıkarılan 5531 sayılı meslek kanunumuz tüm ormancılık hizmetlerine dönük çalışma alanlarında orman mühendislerini, orman endüstri mühendislerini ve ağaç işleri endüstri mühendislerini ve onların kuracağı büro ve şirketleri görevlendirmiştir. Orman idaresini yönetenlerin 5531 yetki kanununun 4. Madde kapsamında ormancılık hizmetlerini standartlara uygun, şeffaf ve ihale sistemine uygun yaptırması halinde, en az 6-7 bin meslektaşımız meslek etiğine ve yasaların getirdiği mühendislik asgari ücretine uygun olarak sürdürebilir şekilde hizmet üreteceklerdir, böylece geleceğe daha güvenle bakacaklardır. Ayrıca bu yasal zorunluluktur” dedi.
Meslekte Birlik Grubu Başkan Adayı Mustafa Pekel'in listesinde Ali Mükremin Kara, Adnan İzgi, Atıf Çetin, Mustafa Yalçın ve Osman Arıcı'nın olacağı belirtiliyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku