Adana Halkının Sesi:
Çukurova Üniversiteli Bilim İnsanlarına Ödül

Çukurova Üniversiteli bilim insanlarının ortak çalışması “Hemoglobinin Tartarik Asit Kaplı Magnetite İmmobilizasyonu, Karakterizasyonu ve Redoks Özellikleri”adlı poster bildirisi, XXVII. Ulusal Biyokimya Kongresi'nde ‘Poster Ödülü'ne layık görüldü.
XXVII. Ulusal Biyokimya Kongresi Antalya'da gerçekleştirildi. Akademisyenlerin bilimsel çalışmalarını sergilediği kongreden Çukurova Üniversiteli bilim insanları Adana'ya ödülle döndü. Ödüle layık görülen poster, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Nurten Dikmen yöneticiliğinde; Fen Edebiyat Fakültesi Anorganik Kimya Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Bilgehan Güzel ve Araş. Gör. Uzm. Kim. Fatma Ulusal ile Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü'nden Yrd. Doç. Dr. Pınar Yılgör Huri'nin destekleri ile interdisipliner olarak hazırlandı.
Ödüllü poster aynı zamanda doktora öğrencisi Uzm. Bio Ümit Yaşar'ın ‘Kanda Oksijen Taşınımında Destek Biomalzemenin Geliştirilmesi' adlı tez projesinin bir bölümünü kapsayan ‘Hemoglobinin Tartarik Asit Kaplı Magnetite İmmobilizasyonu, Karakterizasyonu ve Redoks Özellikleri' adını yaşıyor.
Ödülle Adana'ya dönen ekibe ÇÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından da teşekkür belgesi verildi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku