Adana Halkının Sesi:
CHP'li Tümer Çukurova Kitap Fuarı'nda

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Çukurova Kitap Fuarı'nda Aytaç Durak'ın standını da ziyaret ederek “Söyleyeceklerim Var” isimli kitabını imzalattı.
Tümer, Durak'ın standını ziyaretinde, Belediye Yasası ile ilgili önerge hazırlığı içinde olduğunu belirterek, “mevcut sistemde yaşanan sorunlar ve önerebileceği çözümler” konusunda Durak'la bilgi alışverişinde bulundu.
Kitabında konu ile ilgili geniş açıklamaların yer aldığını belirten Durak, “Eğer halk ismen bir büyükşehir belediye başkanı seçiyorsa, o başkan da ilçe başkanlarını bizzat atayabilmeli. O zaman ‘sen sensen, ben de ben' ikilemi olmaz. Ben bunun sıkıntısını yıllarca yaşadım. Şehir planında ve hizmetlerinde bir bütünlük olmalıdır. Düşünün; siz bir tablo hazırlıyorsunuz, arkanızdan birileri de fırçalarla müdahale ediyor. Böyle olmamalı. Büyükşehir belediye başkanı, seçilmiş belediye meclisi üyeleri içinden her ilçede oy çoğunluğuna sahip partili meclis üyeleri arasından bir yıllığına bir başkan atamalı. Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olarak bu yöndeki teklifim çok kabul görmüş, hatta zamanın Başbakanı Erdoğan'ın talimatı ile yasa taslağı dahi hazırlanmıştı. Ancak, İstanbul ilçe belediyelerinin topluca direnişi neticesinde taslak, tasarı haline dahi getirilememişti” dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku