Adana Halkının Sesi:
Ceyhan'da Çalışan Gazeteciler Günü Kutlandı

Adana'nın Ceyhan ilçesinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti ve Aktif Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen törenle kutlandı.
Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Osman Bakır ve Aktif Gazeteciler Derneği Başkanı İzzet Aydemir Atatürk anıtına çelenklerini sunarak saygı duruşunda bulundular.
Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Osman Bakır, gazetecilik mesleğinin kutsal olduğunu ve zor şartlar altında halkı doğru, tarafsız ve ilkeli bir şekilde bilgilendirmek amacıyla görev yaptıklarını hatırlattı. Bakır, "Cemiyet Başkanı ve CRT Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Özer'in radyoda yayınlanan bir parça yüzünden MESAM müzik şirketi tarafından açılan dava sonucu açık ceza infaz kurumunda 3 aydan bu yana yatması bizleri ve diğer meslektaşlarını üzmüştür. Bu anlamlı günde yanımızda olmamasını isterdik. 15 Ocak'ta tahliye olarak yanımıza dönerek güçlü bir şekilde bizimle birlikte mesleğini icra edecek. Biz gazeteciler gece gündüz, maddi manevi gözetmeksizin, tatil bayram demeden doğru dürüst ilkeli tarafsız ve objektif anlayışı ile büyük fedakarlıkla halkımızı bilinçlendirmeye devam edeceğiz. Tüm basın camiasının ve özellikle emekçi meslektaşlarımın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, başarılar dilerim" dedi.
Törene dernek üyeleri, gazeteciler ve ajans temsilcileri katıldı.
Buradaki törenin ardından gazeteciler Ceyhan Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda yatan cemiyet başkanı Şahin Özer'i kapıda ziyaret edip '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku