Adana Halkının Sesi:
Büyükşehir Personeline Proje Üretme Eğitimi

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 52 personel, Adana Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Belediyeler Birliği'nin birlikte gerçekleştirdiği çalışma kapsamında, Proje Üretme Eğitimi başlığıyla “Belediyeler İçin Ulusal-Uluslararası Fon Kaynakları ve Kullanımı ile Erasmus Plus/Proje Üretme” konusunda eğitim almaya başladı.
AB Bakanlığı uzmanlarının 18-22 Ocak 2016 tarihlerinde vereceği eğitimin açılışına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Genel Sekreter Yardımcısı Halil Avşar ve Projeler Daire Başkanı Sinan Gül de katıldı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Projeler Daire Başkanı Sinan Gül, “Türkiye Belediyeler Birliği ile Büyükşehir Belediye'mizin birlikte düzenlediği ve 5 gün sürecek çalışmada personelimiz proje üretme konusunda eğitim alacak. Proje eğitimine, projelerin hazırlanması ve uygulanması konularına hakim uzman arkadaşlarımızın vereceği eğitimin 3'üncüsünü düzenliyoruz. Alacak olduğunuz eğitim; ‘proje nasıl hazırlanır, nasıl yürütülür, nasıl sonuçlandırılır' başlıklarında olacak. Burada 5 gün eğitim alan arkadaşımızın bundan sonra proje üretimi konusunda, ulusal ve uluslararası hibe fonlarından yararlanma konusunda çok ciddi bilgiyle buradan çıkacağını umuyorum. Hibe alma konusunda Adana 41. sırada. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü Bey'in eğitime vermiş olduğu önemi dikkate alarak bunun kentimiz için de iyi bir başlangıç olacağını ümit ediyorum” dedi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, hibe programlarının sadece kamu yönetimi ve yerel yönetimler açısından değil, özel sektör açısından da çeşitli fırsatlar sunduğunu kaydetti. Sözlü, eğitim alacak personele seslendi: “Ceyhan Belediye Başkanlığım döneminde altyapı (yağmur suyu ve arıtma) projeleri için aldığımız 22 buçuk milyon avroluk miktar var. Geriye dönük baktığımızda da Adana için kazanılan en büyük hibe programlarından biriydi. İnşallah önümüzdeki dönem belediyeler için önemli hibe programları ortaya çıkar ve biz de buna hazırlıklı olarak Adana adına payımızı alırız, programlardan yararlanırız. Elbette bunlar için elimizde hazır projeler olmalı. Katılan arkadaşlarımıza kendilerini farklılaştırma imkanı sunuluyor bu eğitimle. Bu konuda başvurulan isim olmak ve başarınızı bunlarla temellendirmek istiyorsanız bu meseleye önem verin” diye konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku