Adana Halkının Sesi:
Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Kampanyası

AK Parti Adana İl Başkanlığı, tarafından Hatay'ın güneyindeki Bayırbucak Türkmenlerine yönelik düzenlenen yardım kampanyası devam ediyor.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından partinin bütün il ve ilçe teşkilatlarında Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yardım kampanyası başlatıldı. 11 Ocak 2016'da başlayan kampanyaya AK Parti Adana İl Başkanlığı da bütün teşkilatlarıyla birlikte destek veriyor.
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, yaptığı açıklamada, “Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, hem de Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun önemle üzerinde durduğu Bayırbucak Türkmen kardeşlerimize yönelik başlatılan yardım kampanyasına Adana olarak biz de destek veriyoruz. Sosyal Politikalar Başkanlığımız bünyesinde, Türkmen kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yardım kampanyasına imza atmak ve komşusu açken tok yatan bizden değildir emrini yerine getirmek için yola koyulduk. Kış aylarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde, kış şartları ihtiyaç sahiplerini ciddi manada zorlamaktadır. Türkmen kardeşlerimizin ihtiyaçlarına katkı sunarak yardımlarımızı ulaştırmak ve böylelikle mutluluğun kapısını birlikte aralamayı hedefliyoruz” dedi.
7'den 70'e herkesi bu kampanyaya destek vermeye davet eden Başkan Fikret Yeni, şöyle konuştu:
“Bu kampanyamız çerçevesinde siz Adanalı hemşehrilerimizle, dünyanın tüm coğrafyalarında ötekileştirilen ve zulme uğrayan mazlumlar ve mağdurların yanında olduğumuz gibi Türkmen kardeşlerimizin de yanında olmayı sürdürecek, atalarımızın bize emaneti olan kardeşlerimize sahip çıkacağız. Milletimiz bu gibi durumlarda dünyanın en hassas milleti olma özelliğine sahiptir. Dolayısı ile Adana olarak, şuana kadar yapılan tüm kampanyaların üstünde bir katılımla bu kampanyayı yapmayı hedefliyoruz. Yardım kampanyamıza destek olmak ve zulme karşı durmak isteyen hemşehrilerimizin partimizin il ve ilçe başkanlıklarında oluşturduğumuz kampanya birimlerimize, uzun ömürlü gıda maddesi, kışlık kıyafet, çocuk bezi, çocuk maması, battaniye, mont ve bot gibi ürünleri 21 Ocak tarihine kadar bırakmaları gerekmektedir. Her zaman olduğu gibi, hemşehrilerimizin zor günlerde mazlumların hamisi olma özelliğini bu kampanyada da sergileyeceklerine benim inancım tamdır.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku