Adana Halkının Sesi:
Başkan Sözlü Söz Verip Söz Aldı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Salbaş Ortaokulu ve ilkokulu öğrencilerinin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması için talimat verdi, bahçe düzenlemesinin gerçekleştirileceği ve kütüphane ile öğretmenler odası oluşturulacağını açıkladı.
ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar'la birlikte Salbaş Ortaokulu'nu ziyaret eden Sözlü, Vatanda Eğitim Derneği Başkanı Gazi Sebahattin Aslan aracılığıyla temin edilen kışlık ayakkabıları dağıttı ve ortaokul bölümünde ayakkabı dağıtılmayan 100 öğrenci ile ilkokul bölümünde öğrenim gören yaklaşık 400 öğrencinin tamamına kışlık ayakkabı (bot) temin edilmesi talimatını verdi.
Salbaş Ortaokulu'nun bahçe düzenlemesi, kütüphane ve öğretmenler odası gibi eksiklerinin tamamlanacağını belirten Sözlü, “Okulumuzda hem öğrencilerimizin bazı eksiklerini tamamlıyoruz hem de okulun fiziki eksiklerini gideriyoruz. ASKİ Genel Müdürlüğümüz ve Park Bahçeler Daire Başkanlığımız tarafından okulumuzun bahçe düzenlemesi yapılacak. Bir de kütüphanesi olacak Salbaş Ortaokulu'nun. Salbaş Ortaokulu inşallah bölgemizin seçkin okullarından biri olacak. Okulun bütün ihtiyaçları karşılanacak” dedi.
HAFTADA İKİ KİTAP OKUMA SÖZÜ
Öğrencileri başarılı olmaları konusunda motive eden Başkan Hüseyin Sözlü, “Hepinizden matematik, fen, Türkçe derslerinde en az 4 ortalama istiyorum. Böylece ebeveynlerinizi, öğretmenlerinizi mutlu edersiniz, memleketinize iyi evlatlar olarak yetişirsiniz. Sadece sınıf geçmek yeterli ölçü değildir. Her biriniz başarılı olmalısınız. Bu standartlarda olursanız üniversitelere gidebilirsiniz. Not ortalamanız 4'ten aşağıya inerse ailenize yükünüz artar. Başarılı olursanız Türk Milleti'ne yaraşır bireyler olursunuz, Mustafa Kemal Atatürk'ün, Cumhuriyeti emanet ettiği gençler olarak görevinizi yerine getirirsiniz. Başarınız Cumhuriyetimizin, milletimizin ve devletimizin başarısıdır. Kütüphane açıldıktan sonra en az iki haftada bir kitap okuma sözü istiyorum sizden” diye konuştu.
Öğrenciler de Başkan Hüseyin Sözlü'ye, kütüphane açıldıktan sonra haftada iki kitap okuma sözü verdi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku