Adana Halkının Sesi:
Başkan Sözlü:

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, teröre karşı millet olarak net bir duruş gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Dışarıdan gelen saldırılar hepimize yapılmış sayılır. Bu konuda siyasi davranmak gibi bir duruşumuz olamaz” dedi.
Adana Büyükşehir Belediyesi'nin ocak ayı üçüncü toplantısı Sözlü'nün başkanlığında yapıldı.
Gündem maddelerinin oylanmasından önce konuşan Başkan Sözlü, İstanbul Sultanahmet'teki 10 kişinin öldüğü ve 15 kişinin yaralandığı IŞİD saldırısı hakkında konuştu.
Teröre karşı millet olarak net bir duruş gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Sözlü, “Dışarıdan gelen saldırılar hepimize yapılmış sayılır. O konuda devletimizin ve milletimizin tek vücut olduğunu düşünüyorum. Bu konuda siyasi davranmak gibi bir duruşumuz olamaz. Desteğimiz orada siyasi bir şerhimiz, tereddüdümüz olmadan mücadeleden yanadır. Bunun bu şekilde bilinmesi lazım. Terörle mücadele kolektif bir ruhla millet tarafından aşılır. Bu konuda birbirimize anlatamadığımız eksik şeyler varsa onları da iyi anlatmak ve iyi izah etmek durumundayız ama birilerinin işine gelecek şekilde tereddüt sergilemek Türkiye Cumhuriyeti'ne zafiyet yaşatır. Bunun da böyle olması ve böyle anlaşılması gerektiğine yürekten inanıyorum. Bu, siyaset ötesi milli refleks olarak değerlendirilmeli ve Allah'ın izniyle bunu da başaracağız. Bu millet birçok badireyi atlatmıştır” şeklinde konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku