Adana Halkının Sesi:
Başkan Çelikcan:

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Onlar bizim hayat tecrübemiz" dediği yaşlıları sık sık evlerinde ziyaret ediyor.
Ziyaretlerde yaşlılarla yakından ilgilenen Başkan Çelikcan,"Onlar hayat tecrübemiz, başımızdaki çınarlar. Yaşlılık dönemi fiziki olarak güçsüzlük dönemi olsa da ömür boyu elde edilen bilgi ve tecrübelerin ışığında bir muhasebe ve olgunluk dönemi olması bakımından önemli bir evredir. Yüce dinimiz İslam yaşlılarımıza nasıl davranmamız gerektiği yönünde önemli tavsiye ve uyarılarda bulunmuştur. Yaşlılarımıza şefkat ve hürmet insan olarak en temel vazifelerimiz arasında yer alır" şeklinde konuştu.
Devletin şefkat elinin her zaman vatandaşların yanında olduğunu bilmesini istediklerini söyleyen Çelikcan, "Fırsat buldukça mahallelerimizi ziyaret edip vatandaşlarımızın istek ve taleplerini yerinde görüyoruz. Vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla onların istek ve talepleri doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz” dedi.
Yaşlıların ihmal edilmemesi gerektiğini belirten Başkan Çelikcan, "Yaşlılarımız toplumumuzun en önemli parçalarıdır. Hayatı onlar için daha kolay ve yaşanılır kılmalıyız. Yüreğir Belediyesi olarak ‘Belediyeniz Yanınızda' projesiyle hasta, yaşlı ve kimsesizlerin yanında oluyoruz. Özel donanımlı mobil bir araçla yola çıkan ekiplerimiz önceden tespit edilen yaşlı ve kimsesizlere sağlık, kuaför ve kişisel bakımlarında düzenli olarak hizmet veriyor. Bu projemizle ev ortamında yaşlılarımızı desteklemek ve onların toplumdan soyutlanmadan yaşamına devam etmesini sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku