Adana Halkının Sesi:
Aski Problemleri Çözüyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), tüm ilçeler ve mahallelerde arızalara anında müdahale ederek Adanalılar'ın mağduriyetini gideriyor.
Vatandaşlardan gelen ihbarları kaydeden ASKİ Koordinasyon Merkezi (ASKOM) ve problemlerinin çözüme kavuşması için aboneleri yönlendiren Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü, Adana'nın marka değerini arttırabilmek amacıyla yoğun çaba sarf ediyor. ASKOM'a gelen ihbarlar anlık olarak kaydediliyor ve ilgili birimlere bildiriliyor. Bu birimler ise gelen ihbarları bir sıraya koyarak en hızlı şekilde çözüme ulaştırmaya çalışıyor. Kanal açma araçları ile tıkanıklıklar giderilirken vidanjörler vasıtasıyla da evsel ve endüstriyel atık sular toplanıyor.
Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rahmi Pekar, ASKİ'nin sistemli bir şekilde yürüttüğü hizmetlerin bazı vatandaşlar tarafından eleştirildiğini belirterek, ‘'Arıza bildirimi yapmak için ASKOM'u arayan ya da Halkla İlişkiler personellerine başvuran hemşehrilerimiz zaman geçmeden problemlerinin çözülmesini istiyorlar. Gelen bildirimler anında ilgili birime bildiriliyor ve bu birim tarafından sıraya alınıyor. Problemler, deneyimli personellerimiz tarafından yapılacak en hızlı süre içerisinde çözülüyor. Bu noktada vatandaşlarımızdan da biraz anlayış bekliyoruz. Bizim önceliğimizin onlar olduğunu unutmasınlar'' şeklinde konuştu.
İş yükünün azalması için en büyük görevin vatandaşlara düştüğünü vurgulayan Genel Müdür Pekar, “Yanlış uygulamalar sonucunda ne yazık ki hemşehrilerimizin evlerindeki giderler ve akabinde borular tıkanıyor. Bu sebeple tuvalet giderlerine ıslak mendil, bez, çocuk bezi gibi yabancı maddelerin atılmaması gerekiyor. Aynı zamanda mutfak lavabosuna dökülen yağlar da donarak yine boruların tıkanmasına neden oluyor. Oluşan sorunu çözmek için harekete geçen ekiplerimiz cüzi miktarda kanalizasyon açma ücreti almaktadır. Vatandaşlarımızın maddi manevi zarara uğramamaları için dikkatli ve anlayışlı davranmalarını rica ediyorum” dedi.
ALO 185'İ ARAYIN
Vatandaşlar ASKİ'nin hizmet alanına giren her türlü konu ile ilgili arıza ve şikayetleri iletmek ve bilgi almak için ALO 185 hattını arayabilir. Aynı zamanda ASKİ Genel Müdürlüğü'ne gelerek yapacakları işlemler için Halkla İlişkiler personellerinden bilgi alabilir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku