Aski Genel Müdürü Pekar: "Giderlere Yabancı Madde Atmayın" Haberi
Adana Halkının Sesi:
Aski Genel Müdürü Pekar:

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Rahmi Pekar, kanalizasyon hatlarının tıkanması konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.
Pekar, yaptığı açıklamada, meydana gelen küçük arızaların genellikle daha büyük arızanın işareti olduğunu belirterek, sorun yaşandığında giderilmesini sağlamanın büyük sorunları engellediğini söyledi.
Giderlerin tıkanması konusunda hassas davranılması gerektiğini söyleyen Pekar, "Klozetin içine atılacak maddelere çok dikkat etmek gerekmektedir. Tuvalet giderleri bildiğiniz gibi küçük sayılabilecek giderlerdir. Buraya atılacak yabancı, suda erimeyen maddeler klozeti anında tıkayabilmektedir. ‘Bir şey olmaz' düşüncesiyle hareket edildiği takdirde tuvalete atılan maddeler zamanla borularda birikerek tıkanıklığa yol açar. Bunun sonucunda da artık atık su gitmemeye başlar. Vatandaşlarımız, bir sorun teşkil etmeyeceği inancıyla kolonyalı mendilleri ve fazla miktardaki tuvalet kağıtlarını sıklıkla tuvalet giderine atmaktadır. Ancak bu çok yanlış bir uygulama. Çünkü kolonyalı mendil, yapısı itibari ile bezden farksızdır. Erimediği için atılanlar gidip bir yerde toplanırlar ve bu da açılması zor olan bir tıkanmaya sebep olur. Aynı zamanda koku giderici plastik ve kadın pedi gibi maddelerin de kesinlikle tuvalete atılmaması gerekmektedir" şeklinde konuştu.
Tıkanıkların büyümesi ile birlikte sorunun içinden çıkılmaz bir hal aldığını ifade eden Rahmi Pekar, erkenden önlemin alınarak bu konuda hassas davranılması gerektiğinin altını çizdi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku