Adana Halkının Sesi:
AKPınar'dan Öğrencilere Tavsiye

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, öğrencilere yarıyıl tatilinde bedenlerini dinlendirmeleri, beyinlerini ve ruhlarını kitap okumak, spor yapmak gibi geliştirici faaliyetlerle beslemeleri önerisinde bulundu.
Akpınar'ın 2015 – 2016 1. Kanaat Dönemi Sonu dolayısıyla yaptığı açıklamada, öğretmenlere seslenerek, öğretmenliğin sevgi ve emeğin birleştiği kutsal bir meslek olduğunu hatırlatarak, "Öğretmen olmak, öğrenciye sadece bilgi aktarmak değil; onların doğal lideri, yol göstericisi, örnek insanı olmaktır. Böyle bir sorumluluğu gönüllülükle kabul etmektir, öğretmenlik. Biliyorum ki sizler öğrencileriniz için en iyiyi istiyor ve onların başarıya ulaşmaları için üstün bir gayret gösteriyorsunuz. Bilmenizi isteriz ki bizler de öğrencilerimize daha iyi bir eğitim ortamı ve koşulları oluşturmak, öğrencilerimizi başarılı bir geleceğe taşımak için sizlerin hep yanınızda oluyoruz ve olacağız. Öncelikle sizlere çocuklarımız için gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, yoğun bir çalışma döneminin ardından dinleneceğiniz huzurlu bir tatil diliyorum" dedi.
Velilere de seslenen Akpınar şunları kaydetti:
"Çocuklarınız sizin kıymetlileriniz, canınızdan öte tuttuğunuzdur. Sizler, en kıymetlilerinizi bizlere emanet ediyorsunuz. Biz eğitimciler çocuklarımızın öncelikle vatana millete hayırlı bir insan olması ve 21.yüzyılın gereği olan çağdaş bir eğitim alması için çalışmaktayız. Bugün ilk yarıyıl karnesi alınacak, biliyoruz ki onlar kadar siz de heyecanlısınız. Unutmayalım ki karne sadece bir dönem değerlendirmesidir. Çocuklarınız başarılı ya da başarısız bir dönem geçirmiş olabilir, öncelikle size tavsiyem başarısızlığı ortaya çıkaran etmenleri bulup onları ortadan kaldırmaya çalışmanızdır. Her çocuğun yetenekleri doğrultusunda başarılı olacağı bir alan olduğuna inanıyorum, önemli olan bunu ortaya çıkartacak bir ortam sağlamaktır. Bildiğiniz gibi eğitim ailede başlar. Bu nedenle biz eğitimciler ve anne babalar çocuklarımız için omuz omuza çalışmalı, onlara güzel bir gelecek hazırlamalıyız. Sizlere de, yorucu bir dönemin ardından çocuklarınızla huzurlu, sağlıklı bir tatil geçirmenizi diliyorum."
Bu eğitim öğretim yılının ilk karnesini alan öğrencilere de tavsiyelerde bulunan Akpınar, "Sevgili çocuklar, sizler bizim başarılı yarınlara olan inancımızsınız. Sizler çalıştıkça, başardıkça daha büyük, daha güçlü bir ülke olacağız. Bilin ki biz başarı yolunda sizin hep arkanızdayız. Her çalışmanın bir dinlenme süresi vardır ve şimdi tatil zamanı. İnsan çalışmak gibi tatilin de hakkını vermeli. Bu tatilde size önerim bedeninizi dinlendirirken, beyninizi ve ruhunuzu kitap okumak, spor yapmak gibi geliştirici faaliyetlerle beslemenizdir. 2. döneme sağlıkla başlamanız umuduyla sizlere iyi tatiller diliyorum" dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku