Adana Halkının Sesi:
Adana'nın Kuzey İlçesinde Kar Esareti

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde 2 gündür devam eden ve 1 metreyi bulan kar nedeniyle okullar tatil edildi. Köy yollarının kapandığı ilçeye elektrik ve su da verilemiyor.
Soğuk ve yağışlı hava tüm Türkiye'yi etkisi altına alırken, Adana'ya 190 kilometre uzaklıkta bulunan Tufanbeyli ilçesinde 2 gündür devam eden kar nedeniyle halk adeta evinde esir kaldı. Aralıksız devam eden kar nedeniyle şehir merkezinde kar kalınlığı 1 metreyi, kırsal kesimde ise 2 metreyi buldu. Bu nedenle okullar tatil edilirken, ilçeye ne elektrik verilebiliyor ne de su.
Kar nedeniyle sokağa çıkamayan vatandaşlar evde elektrik ve susuz oturmak zorunda kalıyor. Kar nedeniyle köy yolları da ulaşıma kapandı. Kapanan yolları açmak için belediye ve il özel idare ekipleri seferber oldu.
Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre kar yağışı bugün de devam edecek. Hava sıcaklığı ise gündüz eksi 2 derece gece ise eksi 14 dereceye kadar düşecek. Hava sıcaklığının çarşambadan itibaren yükseleceği ancak hava sıcaklığının cumartesi günü gündüz eksi 11 gece ise eksi 19 dereceye kadar düşeceği öğrenildi. Bu nedenle ilçede yaşayanlara içme sularının buz tutma tehlikesi olduğu uyarısı yapıldı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku