Adana Halkının Sesi:
Adanalı Yazarların Tüyap Sevinci

Adanalı yerel yazarlardan tarihçi Cezmi Yurtsever, Eğitimci Ahmet Kaytancı, Müştabey Çelik ve Abdullah Hacıoğulları TÜYAP Kitap Fuarı'nda kendilerine yer sağlayan ve okurları ile buluşmasına yardımcı olan Adana Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ettiler.
Adanalı tarihçi yazar Cezmi Yurtsever, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısında, "Bu yıl TÜYAP Adana Kitap Fuarı'nda ilk kez Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından aranarak fuar alanında biz yerel yazarlara yer verilmesi ve okurlar ile buluşmamıza ortam sağlayan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü, Kültür Daire Başkanı Mete Şahin, Kültür İşleri Müdürü Yusuf Delikoca'ya çok teşekkür ederim. Yöneticilerin kapılarında bekletilmeden, araya adak sokmadan kültür eserleri ortaya koyan bizlere yardımcı olunması karşısında duygulandım. Bizlere bu ortamı sağlayanlara çok teşekkür ederim" dedi.
Eğitimci Yazar Ahmet Kaytancı ise, "Bu yıl Adana Büyükşehir Belediyesinin sizlere verdiği stantta 16 yazar bir araya geldik. Aramızda kitaplar yazan Alper Demir de vardı. Yazarların ortak dayanışması ile çok sayıda okur ile buluşmamız mümkün oldu. Bilim adamları ve yazarlarına değer veren toplumların geleceğinin aydınlık olacağını bilmek gerekiyor. İnanıyorum ki Çukurova'nın bereketli topraklarından yeni Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Arif Nihat Asya gibi Türkiye ve dünyaya mal olmuş yeni yazarlarımız çıkacaktır" diye konuştu.
Adanalı yazarlar basın toplantısının sonunda ayağa kalkarak kendilerine destek veren Adana Büyükşehir Belediyesini alkışladılar.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku