Adana Halkının Sesi:
Adana'da Sağlık Çalışanlarına Kbrn Tehlikelere Karşı Eğitim

Adana'da sağlık çalışanlarına kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) tehlikelere karşı eğitim verildi.
Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, KBRN koordinatörleri Dr. Özgür Kara, Kenan Altundaş ve Sivil Savunma Uzmanı Gülistan Gündüz tarafından Mersin, Hatay, Osmaniye Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı hastanelerin görevli sağlık personelleri, kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) tehlikelere karşı bilgilendirildi.
Adana KBRN Bölge Koordinatörü Dr. Özgür Kara, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bölgemiz, komşu ülkelerin siyasi karışıklıkları nedeniyle, KBRN saldırı riski yüksek jeopolitik konumdadır. Ayrıca endüstriyel tesislerin çokluğu ve deprem bölgesinde olması nedeniyle de KBRN riski yüksek bir bölgedir. Dolayısıyla Sağlık Bakanlığımız ve Genel Sekreterimiz konuya çok önem vermekte eğitimlerimiz ve işbirliklerimiz süreklilik arz etmektedir" dedi.
Olası bir saldırı anında nasıl müdahale edileceği konusunda bilgiler aktarılan eğitimlerde, kaza sonucu oluşan kirlenmeyle ilgili tehdide müdahale, vücuda bulaşan tehlikeli maddeyi arındırıp temizleme, ilk yardım ve tahliye uygulamaları anlatıldı. İllerdeki KBRN arındırma üniteleri de yerinde incelendi ve eksiklikler giderildi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku