Adana Halkının Sesi:
Adana Btü Rektör Vekili Gül Yerleşke Şantiyesinde İncelemelerde Bulundu

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Aykut Gül ve beraberindeki heyet, Sarıçam İlçesinde inşaat çalışmaları devam eden yerleşke arazisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Geçtiğimiz nisan ayında imzalanan Derslik ve Merkezi Birimler Projesi ile Yerleşke Altyapısı Projesi kapsamında; Rektörlük Binası, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi 1. Etap Binaları, Merkezi Kafeterya Binası inşaatlarına başlanan yerleşkede bu çalışmaların iş süresi 850 gün olarak belirlenmişti. Yerleşke altyapısı kapsamında; kanalizasyon, tesisat galerisi, elektrik, su, çevre düzenlemesi, doğalgaz, yol, ısı merkezi, trafo, telefon çalışmaları hızla devam ediyor. Ayrıca proje kapsamında toplam 1 milyon 431 bin 712 metrekarelik arazi yerleşke alanı olarak; 40 bin metrekarelik arazi ise yurt alanı olarak tahsis edilmişti.
Adana BTÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Aykut Gül, incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada ana yerleşkeye geçiş süreci ile üniversitenin faaliyetlerinin daha sağlıklı ve verimli bir şekilde devam edeceğini dile getirdi. Prof. Dr. Gül, “Son derece modern bir mimari ile tasarlanmış örnek bir yerleşke planımız var. Binalarımız hızla yükselmeye devam ediyor. Kentimizden kopmadan, bulunduğu bölgeye ekonomik katkı sağlayacak, en önemlisi de öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel ve sportif tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir yerleşke kuruyoruz. Dileğimiz en kısa sürede yeni yerleşkemize taşınıp bilimsel ve akademik çalışmalarımıza burada yön vermektir. Ayrıca, bürokratik süreçten inşaat aşamasına kadar yerleşke konusunda bizlere destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.
Prof. Dr. Gül ve beraberindeki heyet, inşaatta görev yapan mühendis, mimar ve işçilerle bir süre sohbet ettikten sonra şantiye alanından ayrıldı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku